PDA

Trego versionin e plotė : Shkenca dhe Jeta 1. A e dini se...
 2. Uji dhe Coca cola
 3. Pistoleta Kendore
 4. Taksisti i cili vozit vetƃĀ«m mbrapa (rikuerc)
 5. Pagoi gjoben ppas 38 viteve
 6. Lumi Amazona
 7. Evropa dhe patataja
 8. Gjethet Rafia
 9. MƃĀ« 1560 kirurgu francez
 10. Lumi mƃĀ« i gjatƃĀ« nƃĀ« botƃĀ«
 11. Rusia
 12. Malet mƃĀ« tƃĀ« larta
 13. QelizƃĀ«n i pari e zbuloi
 14. Meshari
 15. a e dini se:
 16. Njƫ filxhan kafe nƫ ditƫ e mbron trurin
 17. Aparat i ri pƫr trajtimin e kancerit nƫ tru
 18. Ushqimet e bukurisƫ
 19. Fjetja nƫ punƫ pƫrmirƫson kujtesƫn
 20. Arra pƫr eshtra tƫ shƫndoshƫ
 21. Viti 2008, vit i patates
 22. Pijet energjike nuk mbajnƫ zgjuar
 23. Macet mbrojnƫ shƫndetin e pronarƫve
 24. Gƫrhitja e zƫshme rrit rrezikun nga sulmi nƫ tru
 25. Shprehitƫ e kƫqija kanƫ efekt kancerogjen te pasardhƫsit
 26. Ajri i ndotur mbyt inteligjencƫn
 27. Luani adaptoi viqin e antilopės
 28. Shtetet ku mė sė tepėrmi ka emigrant
 29. Bubėrrecat kanė super lidhėshmėri.
 30. Mjeku musliman
 31. duqani!!!!
 32. Paralajmërohet rritje e akcizës së duhanit
 33. Tetë miliardë për qentë
 34. Emri Muhamed e pushtoi Brukselin
 35. Emigranti Shqiptar Homoseksual
 36. Floket 2.6 metra te gjata
 37. Djeg hotelin pėr mos tu martuar
 38. Burri vendos gruan nė shitje
 39. Fotografia e familjes nė kuletė e bėn policin tė mirė
 40. Zemra e djaloshit rritet jashtė trupit tė tij
 41. Macja njė javė nėn kapakun e motorit tė automjetit
 42. Gjyshes nė varrim i vijnė 172 nipėr
 43. Fėmijėt dehen me “ujė” tė restorantit
 44. Tetėvjeēari i pakėnaqur pėrplasė automjetin e mėsueses
 45. Gruaja gjen 14 gjarpinj nė dhomėn e saj tė fjetjes
 46. Djaloshi, nėntėvjeēar, shkruan librin se si tė flitet me vajza
 47. Antimateria - energjia e se ardhmes?!
 48. Bota e gjallė nė trojet shqiptare!
 49. 10 zbulimet me te rendesishme per vitin 2008!
 50. Kuriozitete tė ndryshme
 51. Gjendet njė veturė me vlerė prej 6 milionė funtesh
 52. Miliarderi gjerman bėn vetėvrasje pėr shkak tė krizės
 53. Honda zhvillon inteligjencėn e robotit ASIMO
 54. Zbulimi i NASA-s: Ne planetin Mars ka jete
 55. Armstrong mė tha :”Atė zė qė e kisha dėgjuar nė hėnė ishte ezani”
 56. kuriozitet Vjedh makinėn e gabuar
 57. Vrimat Kozmike
 58. Vret gruan pse shkroi ne Facebook se ishte single
 59. Qysh munesh me gjet grun me matematik?
 60. Martojnė vajzėn me qen
 61. ēka na ofroi shkenca ?
 62. TitanoBoa, gjarpri me i madh i gjitha koherave!
 63. 10 fakte tė ēuditshme pėr Ajnshtajnin
 64. Maqedoni, lind nje vic me dy koka
 65. Planeti X dhe rreziku qė i kanoset Tokės
 66. Nje nene vret femijen e saj per te qetesuar Zotin
 67. Prinderit duan ti lėn emrin djalit te tyre : SRHCVF260602
 68. Ēaj kundėr goditjes nė tru
 69. Astronomėt fotografojnė Syrin e Zotit
 70. Asteroidi qė shoqėron tokėn rreth diellit
 71. Kėshilla pėr tė ndaluar lemzėn e shpeshtė
 72. Unaza dhe Shpjegimi Supersticioz i Saj
 73. Edhe djemt mbajnė premtimet
 74. 60 % e popullsise ne Bote, kane telefon celular
 75. Nanoteknologjia
 76. Ēmenduritė e shkencės
 77. Klonimi - shpresė apo tmerr ?!
 78. Implantimi Digjital
 79. Zbulohet njė planet i ri!
 80. Merkuri, rreziku kryesor per Token
 81. Helikopteri pa pilot
 82. Ekrani mė i mirė dhe mė i hollė LCD
 83. Depresioni ka lidhje me lindjen e parakohshme
 84. 40 vjet me pare njeriu shkeli Henen
 85. Gripi i derrave
 86. Njė shekull agjėrim
 87. Sekretet qė u morrėn nė varr
 88. Dielli
 89. Hena
 90. Planetėt
 91. Zbulime nga shkenca
 92. Pesė teoritė mbi origjinėn e indigjenėve amerikanė
 93. Toka
 94. 25 Zbulimet me te medha shkencore ne histori
 95. fundi apo fillimi i nje bote te re?
 96. Shkenca dhe feja janė gjithmonė nė pėrputhje
 97. Coca-Cola shkakton kancerin
 98. Shenjat e Infarktit
 99. Islami dhe shkenca
 100. Nga vijme..sa te vjeter jemi..??
 101. Shkencėtartėt vėrtetojnė shenjat e zotit
 102. Ekonomia islame si sfidė pėr botėn!
 103. Shqiptarėt – shkenca dhe politika
 104. Njerėz tė hershėm-njerzimi i mėhershėm
 105. Majmunėt mund tė flisnin, ndonėse nuk ia kanė arritur
 106. Pėr pak Njerėzimi ka qenė duke u shuar
 107. Evropianėt e parė ishin aziatikė
 108. Europianėt rrjedhin prej 7 grave
 109. Njerėzit xhuxhė tė Flores'ės
 110. Prejardhja floresiensis'it dhe xhuxhizmi
 111. Florensiensistet pėrballė Sapiensteve
 112. Zbulohen fosile 930 mijė vjeēare tė njė njeriu
 113. Lindur pėr tė mbijetuar
 114. Gjenet e gruas kanė zhvilluar njerėzimin
 115. Psikologjia Evolucionore
 116. Hubble, mijera foto te reja nga universi
 117. Simbolistika e endrrave!
 118. “Darka” e fundit e Centaurus A
 119. Rinisja e shpejtė e ‘Makinės sė Zotit’ habit shkencėtarėt
 120. Zbulohet planeti i pare shkembore
 121. Sa nxehtė ėshtė nė Ferr??
 122. Bledi, 17-vjeēari dibran shpik tastierėn qė prodhon energji
 123. Zbulimet tė cilave do t’u themi lamtumirė
 124. Dini tu rezistoni tundimeve?
 125. “Hubble” fotografon mjegullnajen e Orionit
 126. Bakteret nė gjendje tė prodhojnė ar
 127. Studim i ri mbi funksionin e trurit menjėherė pas zgjimit nga gjumi
 128. Njė yll me 3.260 vjet dritė larg kėrcėnon jetėn nė Tokė
 129. Mė 15 janar, eklipsi mė i gjatė i mijėvjeēarit
 130. Harta e kodit gjenetik pėr dy lloje tė pėrhapura kanceri
 131. Venusi, planeti me i nxehte i sistemit tone diellor
 132. Valmir Krasniqi, gjeniu nga fusha e matematikės
 133. Njė paisje e re pėr zemrėn mund tė shpėtojė shumė jetė njerėzish
 134. Binjakė me baballarė tė ndryshėm
 135. Londėr: Ekspozitė pėr shenjat qė ka lėnė Islami nė shkencė
 136. 10 zbulime muslimane qė ndryshuan botėn
 137. 9 vjeēari rrugės pėr certifikatėn e 5-tė nga Microsoft
 138. Zbulohet njė peshkaqen qė mendohej se ishte zhdukur miliona vjet mė parė
 139. NASA: Pėrgatitje pėr lansimin e anijes kozmike
 140. Zbulohet gjeni i plakjes sė trurit
 141. Njė zemėr e re artificiale kompakte dhe plotėsisht e transplantueshme
 142. Lansohet sateliti pėr vėzhgim tė akullit nė Tokė
 143. NASA: zbulohet fshehtėsia e supernovės
 144. Zbulohen mbi 5 mijė specie tė reja nė oqeane dhe dete
 145. Studim i ri mbi trurin hedh dritė tek pėrdorimi i gjuhės
 146. Spostohet aksi i Tokės, shkurtohen ditėt
 147. Nė Pogradec e Korēė ra borė e kuqėrremtė
 148. NASA: Tėrmeti nė Kili shkurtoi gjatėsinė e ditės, lėvizi Tokėn nga boshtet
 149. Proteinat sfidojnė rastėsinė
 150. Dinozaurėt i zhduki goditja e asteroidit gjigant
 151. Antarktika, dikur njė vend tropikal
 152. Planeti X -Nibiru
 153. Nė filtrat e cigareve gjenden produkte derri
 154. 7 gjerat me te pabesueshme ne BOTE !
 155. Zbulohet “ura lidhėse” mes majmunit dhe njeriut.
 156. Zbulohet vaksina kundėr kancerit tė lėkurės
 157. Ecja nė Gjithėsi
 158. Truri i maces mund edhe kompjuterin
 159. Robotėt kuqezi
 160. Cfare po ndodh me Token?
 161. Oqean nė Mars para 3 miliardė vitesh
 162. Kriminelėt dhe mashtruesit nė internet
 163. Nė Amerikė inaugurohet Universiteti i parė Islamik
 164. Krijimi i Universit (dokumentare)
 165. Cili shkencetar ju pelqen me shumti dhe pse?
 166. CERN krijon antimaterien
 167. Shikoni ku ka arrit teknologjia!!!
 168. Numrat
 169. Sa mirė shikoni? Testi astronomik!
 170. Zbulimet tė cilave do t’u themi lamtumirė
 171. 25 Zbulimet me te mėdha shkencore ne Histori
 172. Ilaē pėr sy i nxjerrur nga Kur'ani!
 173. Rregulli ne univers kush ka durim ta shikoj me te vertet esht i mrekullueshem
 174. Kamuflazhi dhe sjellja intelegjente tek kafshet
 175. E vėrteta e 2012-ės
 176. Teoria e re: Nė fakt, njeriu nuk e ka prejardhjen nga majuni
 177. Si i mėsojmė fjalėt fjalėt e reja ?
 178. Shkenctari Hasan Masurica
 179. Thėnie Tė Menqura
 180. Nesėr mė 19 mars, Hėna i afrohet mė sė shumti Tokės
 181. Automjet fluturues pa helika i manovrueshėm si helikopter
 182. “Shembet” njė pjesė e sheshit tė Stokholmit'' iluzion fantastik
 183. Mrekullitė matematikore nė Kur'an
 184. Reja bie nga qielli VIDEO