PDA

Trego versionin e plotė : Fotografi të vjetra nga Medvegja dhe fshatrat e sajFaqet : [1] 2

Burim.U
05-23-2008, 03:32 PM
Ketu mund te postohen fotografi te vjetra nga e kaluara e Medvegjes,me motive te ndryshme...te mbledhim arkiven tone te qmuar kulturore...


Një dasem shqiptare në Gërbac,i prin valles Bafti Krasniqi
http://img388.imageshack.us/img388/7536/albaniajpgresizes925s45bx9.jpg

Falenderojm Albert-Rajmond per ket fotografi te mrekullushme

Miftar.R
06-09-2008, 09:29 PM
shum mir Burim si gjithnje i pari me risi ktu

ALBERT
09-14-2008, 09:50 PM
http://img511.imageshack.us/img511/415/ismajlismajliqt3.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=ismajlismajliqt3.jpg)


perndryshe baba i Bafti Krasniqit

Burim.U
09-25-2008, 05:28 PM
Foto Abaz U,Tupallë Medvegjë
http://img87.imageshack.us/img87/4237/velija2xp7.jpg (http://imageshack.us)

ALBERT
09-25-2008, 06:18 PM
super Burim ..veq vazhdo ki halo foto Ti sigurisht!

Ilir.A
09-26-2008, 05:44 PM
qe e bona qit foto me ngjyra nashte nuk osht problem, veq e pash 1 tutu e thash ta provoj a po muj naj qysh.
nese i pengon naj kujna e fshij Postin ose e fshijn Moderatoratt.
http://img89.imageshack.us/img89/8079/88791389mg3.jpg

ALBERT
10-22-2008, 10:03 PM
qe e bona qit foto me ngjyra nashte nuk osht problem, veq e pash 1 tutu e thash ta provoj a po muj naj qysh.
nese i pengon naj kujna e fshij Postin ose e fshijn Moderatoratt.
http://img89.imageshack.us/img89/8079/88791389mg3.jpg jo jo mir e paske bo hahaha gati njejt qysh ka qen veq shalla ka qen pak ma e mbyllyr hahaha dhe kmisha ka qen e bardh mir shum hahah flm (p.s. a e kie diqka ket plakun ?) flm pershendetje

Ilir.A
10-22-2008, 10:19 PM
Jo sen se kom kit Plakun,veq e kom ba me ngjyra,Fotot qe jon bardh e zi muj me i kthy me ngjyra.

Ilir.A
10-23-2008, 07:30 PM
Ketu mund te postohen fotografi te vjetra nga e kaluara e Medvegjes,me motive te ndryshme...te mbledhim arkiven tone te qmuar kulturore...


Njė dasem shqiptare nė Gėrbac,i prin valles Bafti Krasniqi
http://img388.imageshack.us/img388/7536/albaniajpgresizes925s45bx9.jpg

Falenderojm Albert-Rajmond per ket fotografi te mrekullushme

qe une u munova pak me ba me ngjyra,se krejt me ba nashte e boj naj ditt,se qitash spo kom as vaktt as Nerva me ba.
Veq ishalla ju Pelqen qikjo Pjes qe e kom ba.
http://img221.imageshack.us/img221/3471/albaniajpgresizes925s45oj5.jpg

ALBERT
10-23-2008, 07:33 PM
mir shum veq nje verejtje Baftia gjith u vesh bardh ...edhe kshmisha domethane eshte bardh edhe pumat krejt flm a ketu flm prap Eskimo mir shum

Ilir.A
10-23-2008, 07:43 PM
E se di une qysh u vesh,veq une u munojsha me ja pershtat per Trupi teshatt,qysh po i rrin ma mir,veq kur tKOm Koh e kryj Krejtt Foton.

ALBERT
10-23-2008, 10:27 PM
E se di une qysh u vesh,veq une u munojsha me ja pershtat per Trupi teshatt,qysh po i rrin ma mir,veq kur tKOm Koh e kryj Krejtt Foton. po po ska problem te falenderoj shum mir ka dal me ngjyra darzma e prof.Miftar Syles po doket edhe ma mir

Burim.U
11-04-2008, 09:46 PM
Foto nga Svirca

http://img505.imageshack.us/img505/9457/ahazirislamiia9.jpg

Falenderojm Mirsadin per ket foto dhe njekohesisht lusim forumistet te publikojn sa me shum foto te vjetra,nese keni pengesa apo diq te ngjajshme fotografit mund ti dergoni tek ne.

Miftar.R
11-04-2008, 10:00 PM
Foto nga Svirca

http://img505.imageshack.us/img505/9457/ahazirislamiia9.jpg

Falenderojm Mirsadin per ket foto dhe njekohesisht lusim forumistet te publikojn sa me shum foto te vjetra,nese keni pengesa apo diq te ngjajshme fotografit mund ti dergoni tek ne. shum mir shum i falenderojm te gjith per keto foto te bukura ketu...ishalla kemi ma shum se teper mir.me pelqen kjo rubrika pa mas...se po knaqemi duke shiku foto.....por po i aparati pak aty duhett te jet drita mas juve del ma mir fotoja...hajt tung

ALBERT
11-04-2008, 10:31 PM
kam plot foto amo koha spom len ti shti ketu ne forum ..deri ather inshalla mbushen plot foto tung

sam1r
12-11-2008, 08:15 PM
Teme qe meriton shum respekt, te lumt per punen Burim, dhe ju te tjereve gjithashtu;).

Burim.U
12-13-2008, 11:31 PM
Teme qe meriton shum respekt, te lumt per punen Burim, dhe ju te tjereve gjithashtu;).

Po sam1r mendoj se iniciativa ka qen dhe eshte e mir,tash sa do arrij te pasurohet me fotografi mbetet te shihet ne te ardhmen.

sam1r
12-26-2008, 11:39 PM
Kolektivi i shkolles ne Tupalle - 21.05.1976

http://img224.imageshack.us/img224/2143/img3184rg7.jpg

Burim.U
12-26-2008, 11:59 PM
Kolektivi i shkolles ne Tupalle - 21.05.1976

http://img224.imageshack.us/img224/2143/img3184rg7.jpg

Faelminderit per ket foto Sam1r,pom doket kjo fotografi eshte zhvillu te shkolla e Tupalles,,Zenel Hajdini'' apo e kam gabim.?
Do fetyra pom doket po i njjoh:Zejnullah Zeqiri-Zena ish drejtor i shkolles firllore Zenel Hajdini,Humdi Halimi,mesues i kesaj shkolle.Zukė Kadriu,arsimtar shum vjeqar i gjuhes shqipe,Naman Ismajli sekretar shum vjeqar i kesaj shkolle,Ramadan Jakupi....
e tjeret spo i njoh,sam1r nese i din me na cek emrat kishe bere mir

rrespekt

Arsim.S
12-27-2008, 12:04 AM
Kolektivi i shkolles ne Tupalle - 21.05.1976

http://img224.imageshack.us/img224/2143/img3184rg7.jpg

Vertet foto shum e mir,e cila te kthen mbrapa,ngjall kujtime edhe pse ne nuk ishim ateher.Faleminderit Sam1r per kete foto.E shikova me vemendje dhe desha te pyes se a njeh me emra personat qe jan ne foto,mirpo u pergjigj Burimi pak a shum.Normal nese ki edhe ti njohuri ma shum na sill.

sam1r
12-27-2008, 10:40 AM
Faelminderit per ket foto Sam1r,pom doket kjo fotografi eshte zhvillu te shkolla e Tupalles,,Zenel Hajdini'' apo e kam gabim.?
Do fetyra pom doket po i njjoh:Zejnullah Zeqiri-Zena ish drejtor i shkolles firllore Zenel Hajdini,Humdi Halimi,mesues i kesaj shkolle.Zukë Kadriu,arsimtar shum vjeqar i gjuhes shqipe,Naman Ismajli sekretar shum vjeqar i kesaj shkolle,Ramadan Jakupi....
e tjeret spo i njoh,sam1r nese i din me na cek emrat kishe bere mir

rrespekt


Vertet foto shum e mir,e cila te kthen mbrapa,ngjall kujtime edhe pse ne nuk ishim ateher.Faleminderit Sam1r per kete foto.E shikova me vemendje dhe desha te pyes se a njeh me emra personat qe jan ne foto,mirpo u pergjigj Burimi pak a shum.Normal nese ki edhe ti njohuri ma shum na sill.

Burim edhe cimi, un jam gjenerat e re ju e dini, ndersa fotografia eshte e vitit 1976, perveq 2 prej tyre(Ramadan Jakupi, dhe mesuesja Nazmie-mbiemrin nuk ia di,) te tjeret nuk i njof:(. Do te mundohem te gjej informacion pasi qe jeni te interesuar.

P.S Burim ata qe ti i njef, emertoi edhe nje her ne baz te pozites ne fotografi qe te tjeret ti dallojne me lehte:)(P.sh nga e majta lart:..., nga e majta poshte:... etj).
Pershendetje!

sam1r
12-27-2008, 11:08 AM
Nje klase e -V- ne shkollen fillore te Tupalles, me 25.06.1973...

http://img224.imageshack.us/img224/3087/img3177wp9.jpg

Ilir.A
12-27-2008, 02:03 PM
Kolektivi i shkolles ne Tupalle - 21.05.1976

http://img224.imageshack.us/img224/2143/img3184rg7.jpg

Flm Samir qe i ke postu qito foto

qe une po ju kallxoj Emrat kush jon:
Ulen
Ramadan jakupi,Nazmije Ismajli,Ruhan Mustafa,Rexhep Uka

n'kam ( rreshti i Par)
Sadri Pajaziti,Isufi Bajrami,Fetah Sinani,Namon Aliu,Rexhep Aliu,Shka ky :D

n'kam (rreshti i dyt)
Zuk Kadriu,Kejaml Emeti,Shahin Shahini,Abaz Xhema, edhe qito tFundit spo e njoh.

Emrat mi ka kallxu nana jem,

Ps. Burim je habit qe e ke shkru Humdi Halimi,se edhe mu um habite thash ku e kom dajen qe spo e njoh une:D

Ilir.A
12-27-2008, 02:07 PM
Nje klase e -V- ne shkollen fillore te Tupalles, me 25.06.1973...

http://img224.imageshack.us/img224/3087/img3177wp9.jpg

Shum Flm samir per qit foto,( shum Interesant Nana jem edhe baba jot to koka kan nKlas:D)

Rreshti i par:
1.Kemajl Emeti - Arsimtar
2.Ramize Halimi
3.Zet Bislimi
4.Ramize Hyseni
5.Dulin Ismali
6.Zarife Rexhepi
7.Hatixhe Rexhepi
8.Minire Ismali
9.Ramize Hajdini
10.Namon Aliu - Drejtor i shkolles

Rreshti i Dyt :
11 Rexhep Uka Arsimtar
12.Arif Rexhepi
13.Sokol Hyseni
14.feti Aliu
15.Ejup Ismali
16.Gani Ferati
17.Is ferati
18.Zymer Bislimi a Ferati spo e di
19.Hysen Shahini
20.Ibrahim Kadriu
21.Avdi Zeka

Ps./ Te gjita Emrat um ka ndihmu nana jem me ju kallxu edhe juve ma mir kush jon kta. Ajt met tmira

sam1r
12-27-2008, 05:22 PM
[B]Shum Flm samir per qit foto,(shum Interesant Nana jem edhe baba jot to koka kan nKlas:D)haha, Medvegja e vogel EskimO, krejt njifmi ose jem diqka ndermjet veti:).
SpS per fotografin, do te sjell edhe te tjera:)..

ALBERT
12-27-2008, 10:53 PM
Teper tmira fotot.....na e njoftem ne foto qato Dulina Ismajli...

Burim.U
12-27-2008, 11:05 PM
Ps. Burim je habit qe e ke shkru Humdi Halimi,se edhe mu um habite thash ku e kom dajen qe spo e njoh une:D


Kije plotesisht te drejt ,une e pash ma von qe ske ai msusi Humdi po von e vrejta qe so ai.

rrespekt dhe te falenderojm

sam1r
12-27-2008, 11:06 PM
Kujtim nga klasa e -VIII- ne shkollen fillore te Tupalles. 20.05.1976

http://img216.imageshack.us/img216/9904/img3174wj8.jpg

Miftar.R
12-27-2008, 11:10 PM
eeee qeto jan foto tmira flm ...qeso fotosh kemi qef me po ne forum se na sjellin mrapa ne vendlidjen tone..besa ne qat foton e pare i njofta edhe une disa por i kish shkrujt eskimo bravo ju lumt

Miftar.R
12-27-2008, 11:13 PM
Kujtim nga klasa e -VIII- ne shkollen fillore te Tupalles. 20.05.1976

http://img216.imageshack.us/img216/9904/img3174wj8.jpg

sa mir qikat ne shkolle me dimija...he vakt he vakt...

.

Burim.U
12-27-2008, 11:23 PM
Kujtim nga klasa e -VIII- ne shkollen fillore te Tupalles. 20.05.1976

http://img216.imageshack.us/img216/9904/img3174wj8.jpg

Te lumt sam1r,te falenderoj shum qe po sjell keto foto me vlera sipas mendimit tem...shpresoj qe kjo te jet shembull edhe per tjeret

sam1r
12-27-2008, 11:30 PM
Te lumt sam1r,te falenderoj shum qe po sjell keto foto me vlera sipas mendimit tem...shpresoj qe kjo te jet shembull edhe per tjeret

Ska perse Burim, pasi qe i kam keto foto tash nje kohe te gjate, e pash se i kishe mbuluar pluhuri:), e mendova ti ndaj me ju..
Keto me te vertet jane vlera historike e kulturore te treves tone. Nuk thone kot nje fotografi vlen 1000 fjale.

Pershendetje edhe per juve, i nderuar.

sam1r
12-28-2008, 12:26 AM
Nxenes te klases se -II- ne shkollen e fshatit Kapit...16.06.1970

http://img218.imageshack.us/img218/1921/img3175ct2.jpg

sam1r
12-28-2008, 12:32 AM
Kujtim nga klasa e -VI- ne shkollen fillore ne Tupalle...24.05.1974

http://img68.imageshack.us/img68/1296/img3188lc0.jpg

ficam
12-28-2008, 12:06 PM
Flm Samir qe i ke postu qito foto

qe une po ju kallxoj Emrat kush jon:
Ulen
Ramadan jakupi,Nazmije Ismajli,Ruhan Mustafa,Rexhep Uka

n'kam ( rreshti i Par)
Sadri Pajaziti,Isufi Bajrami,Fetah Sinani,Namon Aliu,Rexhep Aliu,Shka ky :D

n'kam (rreshti i dyt)
Zuk Kadriu,Kejaml Emeti,Shahin Shahini,Abaz Xhema, edhe qito tFundit spo e njoh.

Emrat mi ka kallxu nana jem,

Ps. Burim je habit qe e ke shkru Humdi Halimi,se edhe mu um habite thash ku e kom dajen qe spo e njoh une:D


Një korigjim të vogël EsimO

Ky i dyti në këmbë duhet të jetë Isuf Imeri e jo Bajrami, pastaj më duket që nuk është këtu Rexhep Aliu por Zenullah Zeqiri (Zena, që më vonë ka qenë drejtor i shkollës) dhe i fundit në foto është Rexhep Uka.
Eshtë interesant të thuhet që Kemajl Emeti ishte një shqiptar nga Drenica që jetonte në Nish ku ishte edhe i martuar. Në Tupallë për shumë vite e ka ligjëruar lëndën e gjeografisë. Një punëtor i dalluar. Eshtê përjashtuar nga shkolla për një ofendim në baza nacionale që i ka bërë këtij serbit që është këtu në foto që jipte gjuhën serbokroate në shkollën e Tupallës
Flm për mirëkuptim

sam1r
12-28-2008, 04:02 PM
Krushqit duke marre nuse me qerre. Darsma zhvillohet ne fshatin Tupalle, ndersa nusen e marin ne fshatin Vllase...


http://img228.imageshack.us/img228/601/img3236pa7.jpg

Diar
12-29-2008, 04:59 PM
shum mir bravo hallall

AlbeNian
12-30-2008, 11:39 PM
Bravo ju koft keto foto po me ngjallin nje nostalgji te papershkrume.

sam1r
01-04-2009, 12:18 AM
Klase e -III- ne fshatin Kapit...viti 1971

http://img220.imageshack.us/img220/6981/img3191ql7.jpg

Blerim
01-04-2009, 11:31 PM
Teper te mira keto fotografi,ska diskutim...thnx samir qe na ke sjell ne Forum

Zonja_Baftiu
01-07-2009, 09:46 PM
Bukuroshja e Mamit

http://i475.photobucket.com/albums/rr113/BNdoji/bukuroshjaemamitoo0.jpg

Ne darzem

http://img237.imageshack.us/img237/9871/ndarzemcf4.jpg

Zonja_Baftiu
01-07-2009, 09:47 PM
Foto nga vendi me Boorë

http://i475.photobucket.com/albums/rr113/BNdoji/vape8.jpg

KL.e -I- me msusin Hasan në Svircë. Vjeshta 1969

http://i475.photobucket.com/albums/rr113/BNdoji/kleimemsusinhasannsvircdu5.jpg

Foto e vitit 1970 - Babaj nga ana e majt me Migjen
http://img255.imageshack.us/img255/9225/sc0009d3e1um4.jpg

ALBERT
01-08-2009, 08:38 PM
shum foto te bukura te lumt

Burim.U
01-08-2009, 08:41 PM
http://img187.imageshack.us/img187/8574/baftikrasnqimedvegj2505pl2.jpg
Bafti Krasnqi,Medvegjė 25.05.1965
http://img53.imageshack.us/img53/1143/baftikrasnsniqi1976ri4.jpg
Bafti Krasnsniqi 1976,Banja e Sjarines
http://img53.imageshack.us/img53/2723/banjaesjarins1983klasavuh8.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/7579/nxnsiteklasssviiitshkoldw2.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/2479/nxnsiteklasssviiitshkolnk3.jpg
Nxėnėsit e klasės sė VIII tė shkollės fillore Zenel Hajdini nė Banja e Sjarinės .,1984
http://img53.imageshack.us/img53/1079/nxnsiteshkollsfillorezeql7.jpg
Nxėnėsit e shkollės fillore Zenel Hajdini nė Banja e Sjarinės ,1980

Keto fotogragi na dergoj zotriu Arsim K,te cilin e falenderoj shume

ALBERT
01-08-2009, 08:44 PM
flm vip Arsim...bravo Burim...ARSIMI
ESHTE BANKA E FOTOVE TE VJETRA ...

Burim.U
01-08-2009, 08:49 PM
http://img48.imageshack.us/img48/6440/25maj1969medvegjbo3.jpg
FATIME ISMAJLI.,EMINE SHAHINI,SANIJE JAKUPI,BEKIM.Krasniqi,,FERIDE Krasniqi SELVIJE HASANI,ARSIMI Krasniqi
http://img53.imageshack.us/img53/286/grbac1969klasaiiivbb7.jpg
http://img241.imageshack.us/img241/7716/paraleletneshqipteshkolex9.jpg
Nga e majta ne Këmb BAFTI KOSUMI,EMINE SHAHINI,SILVIJE HASANI,ELIZABETA FERATI,FATIME ISMAJLI,BESA FERATI,SANIJE JAKUPI,SAHADIJE JAKUPI,SAFET SHAHINI
Nga e majta ulen:Rrahman Uka,Osman Jashari,Halil Veseli,Safet Zejnullahu,Arsim Krasniqi,Fitim Jashari,Nexhat Ismajli si dhe mesusja Nurie FERATI
Paralelet ne shqip te shkolles fillore ne Medvegje,klasa I-IV 1979 ne Medvegje
http://img241.imageshack.us/img241/6047/65149037ya2.jpg
Gerbac
http://img53.imageshack.us/img53/7544/takimeteshkollavenezajeqj1.jpg
Ne kemb:Bafti Krasniqi,Ramiz Kadriut,Xhyle Luta,Adem Luta,Minire Uka
Ulen nga e djathta Zejnullah Zeqiri
Takimet e shkollave te ish Jugosllavis ne Zajeqar,Sh.F,,Zenel Hajdini'' 10.06.1978

Edhe keto Fotografi i dergoj ne adresen tone elektronike zotriu Arsim te cilin e falenderojm shum

sam1r
01-08-2009, 08:54 PM
Ku eshte marr kjo fotografia e parafundit ne postimin numer 46? A eshte ajo mesuesja Nurie Ferati apo e kam gabim?

pershendetje Burim.

Ilir.A
01-08-2009, 08:57 PM
shumm foto tmira, Flm Arsimi qe i ka qu edhe Flm Burim qe i ke Uplodu.

Burim.U
01-08-2009, 09:01 PM
Ku eshte marr kjo fotografia e parafundit ne postimin numer 46? A eshte ajo mesuesja Nurie Ferati apo e kam gabim?

pershendetje Burim.

Gjithashtu edhe per ty pershendetje vendas i nderuar,eshte fjala per mesusen Nurie Ferati.e fotografit na i ka dergu antari i rrespektum Forumit zotriu Arsim K te cilin e Falenderojm shum

Arsim.S
01-08-2009, 09:07 PM
Shume shume foto te mira,faleminderit te gjithe atyre qe kontribuan per mi sjell ketu.

atlet
01-08-2009, 09:35 PM
Fotografija me daten 25.maj.1969,duhet te jete viti 1979,e kam shkrue gabimisht.
Pershendetje

Burim.U
01-08-2009, 09:44 PM
Fotografija me daten 25.maj.1969,duhet te jete viti 1979,e kam shkrue gabimisht.
Pershendetje

E rregullova atlet edhe ato flm shum

agent
01-08-2009, 11:02 PM
av av av po lulzon qetu te fotot,....Bravo..te gjitheve pa perjashtim,,,,,qajo foto ku asht msusja me doket qe nuk asht klasa 1-4 se gjith me doket qe asht klasa e 3 veq nje vajz edhe kta tjeret jan klasa e 4 sedi mos me besoni.shum....se edhe une po harroj ne gerbet....se vajzat e nuris kan dal veq ne foto perqef se mami mesuese ... sjan nxenese ketu...ne ket vit...flm prap

sam1r
01-09-2009, 05:12 PM
*Nje klase e -I- e shkolles fillore te fshatit Kapit...20.05.1969

http://img119.imageshack.us/img119/4210/img3195wa8.jpg

agent
01-11-2009, 06:43 PM
Ku eshte marr kjo fotografia e parafundit ne postimin numer 46? A eshte ajo mesuesja Nurie Ferati apo e kam gabim?

pershendetje Burim.

po msusja Nuria eshte e pata ni pytje per ty ..a nuk te ka msue msusja Nuri ty?veq kureshtje....se je i ri..

ALBERT
01-11-2009, 10:29 PM
Teper tmira fotot ...shum..veq vazhdoni

sam1r
01-12-2009, 06:23 PM
po msusja Nuria eshte e pata ni pytje per ty ..a nuk te ka msue msusja Nuri ty?veq kureshtje....se je i ri..

Po pikerisht mesuesja Nurie Ferati ka qene mesuesja ime per klasen e -I- dhe nje gjysmevjetor te klases se -II-, sepse pastaj filluan bombardimet e..vazhdimin e dijn te gjithe..

Me respekt,
sam1r

Burim.U
01-13-2009, 05:01 PM
http://img513.imageshack.us/img513/5328/swscan00025iw2ct5.png

Medvegja city
http://img387.imageshack.us/img387/4417/swscan00024mq2hm3.png
Dyqan i vjeter ne Medvegje
http://img387.imageshack.us/img387/4331/swscan00026ip6ui7.png
Medvegja dikur

Falenderojm antarin e rrespektum te Forumit zotri Safet79 per keto foto te vjetra...Faleminderit Safet79;)

agent
01-13-2009, 06:41 PM
fotoja numer 1 dhe 3 eshte qendra e qytetit....pom doket qe ma vone duhet me qen kto foto....shum pom doket 1945-50..mfalni mendimi im..edhe fotoja numer 2 eshte qendra pom doket aty ku ka qen ni rrobaqepes e tani ma vone ni sallon frizere...edhe stacioni i autobusave...perndryshe shum tmira fotot ku i gjetet se aq te vjetra shum tmira....

ficam
01-13-2009, 09:29 PM
Aty tek shtėpia e tretė (foto 3) ka qenė ėmbėltorja e Vahidit, mu pėrpara stacionit tė autobusit, ndėrsa pėrballė kafeneja e qytetit dhe ėmbėltorja qė e kanė mbajtur "eminovit".
Heheeeee kohė e largėt me kujtime tė gravuara nė memorje.
Nuk na zinte autobusi tė dieleve kur ktheheshim pėr Prishtinė edhe pse qarkullonte gjashte herė nė ditė.
Rini, student, nxėnės... Eehhhhhhhh sa shqiptar kishte nė atė kohė nė komunėn e Medvegjės.

Mund tė jetė fotoja e kėtyre viteve qė ėshtė shkruar kėtu(1945/50) por kėshtu ishte edhe nė vitet 70/80. Thuaja pa ndryshime.

Burim.U
01-13-2009, 09:30 PM
fotoja numer 1 dhe 3 eshte qendra e qytetit....pom doket qe ma vone duhet me qen kto foto....shum pom doket 1945-50..mfalni mendimi im..edhe fotoja numer 2 eshte qendra pom doket aty ku ka qen ni rrobaqepes e tani ma vone ni sallon frizere...edhe stacioni i autobusave...perndryshe shum tmira fotot ku i gjetet se aq te vjetra shum tmira....


Fotot na i dergoj Safeti e sa i perket vitit munesh me pas mir agent spo jemi te sigurt e fotot .Mue foto nr 1 pom doket bash si qendra e qytetit ku para luftes ishte stacioni i busit edhe foto nr 2 eshte aty me duket e per 3 spo kam ide ...mendimi jem

safet79
01-13-2009, 10:19 PM
Fotot na i dergoj Safeti e sa i perket vitit munesh me pas mir agent spo jemi te sigurt e fotot .Mue foto nr 1 pom doket bash si qendra e qytetit ku para luftes ishte stacioni i busit edhe foto nr 2 eshte aty me duket e per 3 spo kam ide ...mendimi jem

fotoja e 3 eshte e njejt qendra ku ka qen stacioni po e foografume prej tjetres ane te rruges kontra pej asaj te pares

agent
01-13-2009, 10:33 PM
po shum mir po doket fotoja e 3 eshte aty ne qender ..ne anen e majte .qe ku doken shkallet e rrumbullakta...e shitores .ashtuquajtur"zadruga"ne foton e 1 shihet ajo shitore ne fund!!..ne rruga e majte fillon rruga "mllinska ulica"

Zonja_Baftiu
01-13-2009, 10:47 PM
PO ku po i gjen oo Burim keto foto aq te bukura,

Kto kan nji vler te madhe Historike aferim ty dhe gjyshit qe i ka rujt
e ne sot i kujtojna dhe ju spjegojmi femive ton ma mir jeten e kaluar.

Te nderon dhe rrespekton shum

Zonja Baftiu.

Miftar.R
01-13-2009, 11:07 PM
ku i gjet safeti se!!!!pernime tmira fotot ....pe mbaj pak medvegjen mend edhe keshtu pak.....po jo krejt...mas shumti pom bjen ne mend ai restorani ne rrugen kryesore!!!!!!

he vakt he vakt

Medvegjalike
01-15-2009, 02:10 PM
Njerz shum me pilqyn fotot shum interesant a edhe un kam shum foto te vjetra qishtu por sdi se qysh mi postu ketu a qata kallxomni qysh mi qit ketu se kam te kjart ....???

safet79
01-15-2009, 02:17 PM
Njerz shum me pilqyn fotot shum interesant a edhe un kam shum foto te vjetra qishtu por sdi se qysh mi postu ketu a qata kallxomni qysh mi qit ketu se kam te kjart ....???

ne rubriken pyetje dhe pergjigjeje ne tmem me falni e gjon ku e ka postu eskimo ni video se qysh duet me qit ni foto ne forum

Medvegjalike
01-15-2009, 02:28 PM
Safet flm shum nga ti qe me treguatt do te mundoheme me postu disa foto flm shum

sam1r
01-25-2009, 01:54 PM
Fotografia me posht i perket nje klase te peste nga gjenerata e pare ne shkollen fillore "Zenel Hajdini" ne Tupalle(rreth viteve 1966-1967).
Falemnderojm z.Meha antarin e Forumit per dergimin e ksaj fotografie:).

http://img134.imageshack.us/img134/7933/kl1epestje4.jpg

AlbeNian
01-25-2009, 05:02 PM
Me te vertet ju falenderoj shum per keto fotografi ju lumt

Horizonti
01-25-2009, 05:37 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1979-PercjelljaeStafetes.jpg?t=1232900669
Nje manifestim ne Medvegje ne vitin 1979 ( nxensit shqipetare gjat percjelljes se stafetes se fundit per Titon )

safet79
01-25-2009, 05:40 PM
shum foto e mir horizont te lumt per kto foto ku pej gjon se

Horizonti
01-25-2009, 05:47 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/25maj1979.jpg?t=1232901835
Garat e te gjitha shkollave fillore te komunes se Medvegjes me 25 maj 1979
ne kete rresht jane nxenesit shqipetare

Horizonti
01-25-2009, 05:53 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1980-Medvegje.jpg?t=1232902205
Viti II i shkolles se mesme ne medvegje, 1980/81

sam1r
01-25-2009, 05:56 PM
Shum fotografi me vler Horizonti, falemnderit shum qe po i ndan me neve:). Deshta met vet per qet foton n'postimin 74, a jan shqiptar kjo klas? Edhe per qfar gara bohet fjal te fotografia n'postimin 73?

Me Respekt,
sam1r

Horizonti
01-25-2009, 06:08 PM
Po valla bre Samir (ne postimin 74) krejt shqiptar jan
e ne postmin 73 ne ate kohe me 25 maj rregullisht u mbajshin gara komunale ne ushtrime fizike, e ne kete foto qaj rreshti kryesor qe po duket komplet jan te gjithe shqiptare ms sa di une e paten nxan vendin e 2 ate vit

sam1r
01-25-2009, 06:14 PM
Fotografija me posht, mendoj qe i perket t'njejtit eveniment, sikurse ajo qe ka postu Horizonti n'postimin 71...

http://img216.imageshack.us/img216/9431/medvegjvitinukdihetls8.jpg

agent
01-25-2009, 09:40 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1979-PercjelljaeStafetes.jpg?t=1232900669
Nje manifestim ne Medvegje ne vitin 1979 ( nxensit shqipetare gjat percjelljes se stafetes se fundit per Titon )


ketu pe njoh veq arsimtarin Adem Luta.tmira fotot flm shum

agent
01-25-2009, 09:43 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1980-Medvegje.jpg?t=1232902205
Viti II i shkolles se mesme ne medvegje, 1980/81


ketu profesori Gani Krasniqi,Ferat Hyseni dhe Ramize ....kam harru mbiemrin.ish kon mir edhe emrat e nxenesve mi shkrujt nese bon normal.

agent
01-25-2009, 09:47 PM
Fotografija me posht, mendoj qe i perket t'njejtit eveniment, sikurse ajo qe ka postu Horizonti n'postimin 71...

http://img216.imageshack.us/img216/9431/medvegjvitinukdihetls8.jpg
mir shum edhe ti samir paske ksi foto te vjetra po i nxjerr kadal njo ka njo ketu hahaha flm shum heki heki prej tavanit..qetu pe njoh veq qat msusen me flok te bardha 7 shkina ne to jan kon hahaha

Horizonti
01-25-2009, 10:04 PM
ketu profesori Gani Krasniqi,Ferat Hyseni dhe Ramize ....kam harru mbiemrin.ish kon mir edhe emrat e nxenesve mi shkrujt nese bon normal.

Qe Agent po ti shkruj do emra qe me kujtohen nga kjo foto:
Ferat Hyseni
Sofije Salihu
Azemine Emini
Faza Rexhepi
Minire Uka
Zyla Sadiku
Ajshe Rama
Ramize Salihu
Xhyle Luta
......
Feti Aliu
......
Zahir Kadriu
Gani Krasnici
Ulur
Fadil Osmani
Durak Sahiti
Fadil Salihu
Feti Uka
Nebi Hyseni
Rizah Sadiku
.....
Rrahman Ismajli
Abaz Kadriu
Remzi Kosumi

agent
01-25-2009, 10:11 PM
Qe Agent po ti shkruj do emra qe me kujtohen nga kjo foto:
Ferat Hyseni
Sofije Salihu
Azemine Emini
Faza Rexhepi
Minire Uka
Zyla Sadiku
Ajshe .....
Ramize Saluhu
Xhyle Luta
......
Feti Aliu
......
Zahir Kadriu
Gani Krasnici
Ulur
Fadil Osmani
Durak Sahiti
Fadil Salihu
Rrustem Uka
Nebi Hyseni
Rizah Sadiku
.....
Rrahman Ismajli
Abaz Kadriu
Remzi ....

mir shum flm nje korigjim me doket qe nuk asht Rrustem Uka po Feti Uka..dhe i mrami nashta asht mbiemri Kosumi -nuk jam i sigurt amo me emra i pasna harru(jam ma i ri me gjenerate) mi perkujtove pak flm shum

Horizonti
01-25-2009, 10:15 PM
mir shum flm nje korigjim me doket qe nuk asht Rrustem Uka po Feti Uka..dhe i mrami nashta asht mbiemri Kosumi -nuk jam i sigurt amo me emra i pasna harru(jam ma i ri me gjenerate) mi perkujtove pak flm shum

Mir e ki Agent flm.
qe po i permirsoj

Horizonti
01-28-2009, 12:39 AM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1977-TupalleklVI-1.jpg?t=1233098915
17.06.1977 kl.VI/1 Shk.Fill. "Zenel Hajdini" Tupalle
Po ju shenoj vetem emrat se disa i kan ndrru mbiemrat ( vajzat ) e disave ju kom harru..hahahaha
Feti,Liman,Qamil,Mustaf,Rrustem,Durak,Avdi,Fadil,I smet,Zahir,Nebi,
Fatime,Abaz,Azemine,Adem,Sofije,Ramadan,Hana,Rizah ,Rrahman,Ismet,Zejnullah

zara
01-28-2009, 04:42 PM
Te nderuar, a pajtoheni se do te ishte mire qe ta bejme nje vleresim te kuadrove profesionale qe kane dale nga Medvegja?
Pershendetje te gjitheve!

sam1r
01-28-2009, 05:37 PM
Te nderuar, a pajtoheni se do te ishte mire qe ta bejme nje vleresim te kuadrove profesionale qe kane dale nga Medvegja?
Pershendetje te gjitheve!

pershendetje e nderuar:),

Ajo qe ke shkruar ti, perkon me temen qe tashme ekziston ne kte forum,
kliko ne linkun me poshte...

http://www.medvegja.net/forum/showthread.php?t=354

Me respekt,
sam1r

sam1r
01-29-2009, 12:33 PM
*Fotografi nga fshati Tupalle (kerkoj falje per kualitetin e dobet te fotografive ne vazhdim, po une i kom gjet qeshtu, shum t'demtume:()..

Tupalle - 01.09.1975

http://img22.imageshack.us/img22/1872/0109lz1.jpg

Tupalle - 02.05.1971

http://img27.imageshack.us/img27/4642/0807wg1.jpg

Tupalle - 08.07.1971

http://img442.imageshack.us/img442/3791/0205bl4.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:39 PM
Vajza me veshje tradicionale Medvegjase, fshati Tupalle - 08.09.1975

http://img442.imageshack.us/img442/9752/0809yj1.jpg

Veshje e grave te Medvegjes, fshati Tupalle - 01.09.1975

http://img442.imageshack.us/img442/7721/0109gg8.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/5953/0109qg5.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:43 PM
Familje shqiptare, Medvegje - 06.03.1976

http://img87.imageshack.us/img87/4606/0603gj5.jpg

Medvegje - 11.05.1971

http://img27.imageshack.us/img27/4914/1105ko6.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:48 PM
15.06.1971 - Tupalle

http://img87.imageshack.us/img87/7037/1506ch4.jpg

11.06.1971 - Medvegje

http://img87.imageshack.us/img87/285/1106qp1.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:51 PM
21.04.1978...Model i vjeter i fiqes - Fiqa 730
Medvegje..

http://img222.imageshack.us/img222/8159/fiqa7302104qp1.jpg

Tupalle..

http://img6.imageshack.us/img6/5972/1604gz7.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:57 PM
Femije shqiptar nga komuna e Medvegjes...
Medvegje - 02.09.1980

http://img217.imageshack.us/img217/2804/img3351ie3.jpg

Tupalle - 13.06.1971

http://img22.imageshack.us/img22/8964/1306mk7.jpg

sam1r
01-29-2009, 12:59 PM
Ju lutem evitoni perseritjet e vazhdueshme te fotografive duke mos cituar ato, por vetem komentoni duke permendur numrin e postimit ne fjale.

Falemnderit per mirkuptim..

arsim
01-29-2009, 02:13 PM
Ha ha ha ha kjo shkina msuse me floke te bardha ishte gruaja e Luba Arsiqit qe punonte ne Komitetin e Komunes nje i perbetuar Racist dhe zhdukes i gjithfolesve ne gjuhen shqipe.E kam njoft shume mire se kam banue ne te njejten ndertese ne Medvegje.

tung shum foto te mira ato te mesipermet

Shum shume mire kjo foto 92 qe i bejke foto Nebija ne banje te Sijarines gjat kohes se veres mbrapa Shtepis se kultures.

safet79
01-29-2009, 06:11 PM
per kto foto sam1r gjdo koment oshte i tepert:)

Ilir.A
01-29-2009, 06:38 PM
shum foto tmira,

ma heret kishum qef me i ba Fotot me Ngjyra e tash kemi qef me i ba pa ngjyra.

AlbeNian
01-29-2009, 06:39 PM
E paskit mbush fotografi shum te mira ,ju lumt bravo samir.Eskimo koha poo e ban te veten

sam1r
01-29-2009, 06:47 PM
Falemnderit Arsim, Safet, EskimO., dhe AlbeNian:). Tash po presim kontributin e juve, shpresoj qe edhe ju t'sillni fotografi t'tilla, qe ta pasurojm edhe me shum kit arkiv nese muj mi thon, t'kultures Medvegjase.

Me respekt,
sam1r

agent
01-29-2009, 09:31 PM
shum mir ja ka fillu kjo rubrike beso u knaqa duke shikue..dikend dikend po njof..normal fotoja e pare ka qen sot i ndjeri Bafti Krasniqi duke ngreh vallen per qata po shkon puna mir ketu ..Kemben e mbare gjith e ka pas..
dhe samir krejt albumin e babgjyshit e paske shti ketu.super. Bravo

atlet
01-29-2009, 10:44 PM
Ketu mund te postohen fotografi te vjetra nga e kaluara e Medvegjes,me motive te ndryshme...te mbledhim arkiven tone te qmuar kulturore...


Njė dasem shqiptare nė Gėrbac,i prin valles Bafti Krasniqi
http://img388.imageshack.us/img388/7536/albaniajpgresizes925s45bx9.jpg

Falenderojm Albert-Rajmond per ket fotografi te mrekullushme

Kjo ishte ne darzmen e te ndjerit Arsimtarit Miftar Syla,sa me duket...

sam1r
01-29-2009, 11:00 PM
shum mir ja ka fillu kjo rubrike beso u knaqa duke shikue..dikend dikend po njof..normal fotoja e pare ka qen sot i ndjeri Bafti Krasniqi duke ngreh vallen per qata po shkon puna mir ketu ..Kemben e mbare gjith e ka pas..
dhe samir krejt albumin e babgjyshit e paske shti ketu.super. Bravo

falemnderit edhe prej teje agent;)..sa per fotot, sjon krejt albumi i babgjyshit, nfakt jon shum pak fotografi t'tina, po ska rendsi kush osht n'fotografi, me rendsi osht me kuptu anen tjeter t'fotografis, vleren e saj qe e ka, si historike, qashtu edhe kulturore e sociale, e ndisa raste edhe politike:). Keto fotografi t'sjellura ktu nforum, sidomos tek kjo tema e fotografive arkivore, jon t'paqmueshme, ma sakt vlera e tyne osht e pafundme, per ata qe e kuptojn rendsin e tyre;).

Me respekt,
sam1r

Burim.U
01-29-2009, 11:02 PM
Me te vertet dua ti falenderoj te gjith ata qe po dhen kontributin e tyre ne ket forum,postimi i fotografive te vjetra sidomos ka nje do me thanje te madhe

rrespekt per Samiri,Safetin,Arsimin,Horizontin si dhe te gjith ata qe po mundohen me dhen kontributin e vet ne ket drejtim

Trojet
01-30-2009, 07:49 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/KlVI2.jpg?t=1233341229
Kl VI/2 Tupalle, 1976
Remzi Murati,Hasan Rexhepi,Namon Rexhepi,Haki Kadriu,Muharrem Selmani,X...,Behlul Hajdini,Feti Aliu,Misim Emini,Isa Miftari,Isuf Uka,Fadil Salihu,Naile Kadriu,Xhyle Luta,Fatime Selmani,Arsimtari Murat Rama,Halime Osmani,Minire Uka,Agim Bajrami,Sokol Osmani,Hysen Haziri

Xuki
01-31-2009, 11:06 PM
Shkolla fillore Tupallė, viti 1957, mė mėsuesin tonė Ukė Ismajli:)

http://photos2.hi5.com/0074/422/441/VwgVcc422441-02.jpg

Edhe kėto fotografi jan nga shkolla fillore nė Tupallė, por vitet nuk ua di saktėsisht....fundi i 70-eve dhe fillimi i 80-eve!

http://photos1.hi5.com/0074/114/420/xQZszN114420-02.jpg

http://photos4.hi5.com/0072/508/515/cmV.Ui508515-02.jpg


dhe kjo nė fund ėshtė klasa e jeme, besoj nė vitin 1983 :)

http://photos3.hi5.com/0073/259/758/gIYBgw259758-02.jpg

Pėrshėndetje Agent....mirė e ke, por shumicės ua kam harruar emrat...kjo ka qenė para 26 apo 27 vite...por do ta provoj, bile disa qė mė kan mbetė n'mendje:

Djemt, nga e majta: 1. Naim ...., 2. Emin......, 3. Hysen Haliti, 4. Naim Kurti, 5. Agim....., 6. Remzi Ferati, 7. Shaban Selmani, 8. Kadri (?)....., 9. Lulzim Bajrami, 10. Lulzim (Kadriu ?)
Qikat, nga e majta: 1. ?..........., 2. Bukurie Bajrami (?), 3. Hysnije Emini, 4. Lumnie Haliti, 5. Shukrije Hyseni, 6. ?............., 7. ?..........., 8. Hyrė (?)...., 9. Selvije Luta, 10. Bukurie (Rexhepi ?), 11. Nazmije Ferati.

Mėsuesi: Ramiz Kadriu

Burim.U
01-31-2009, 11:19 PM
Shkolla fillore Tupallė, viti 1957, mė mėsuesin tonė Ukė Ismajli :)

http://photos2.hi5.com/0074/422/441/VwgVcc422441-02.jpg

dhe kjo nė fund ėshtė klasa e jeme, besoj nė vitin 1983 :)

http://photos3.hi5.com/0073/259/758/gIYBgw259758-02.jpg

Xuki te falenderoj per keto foto me rendesi te veqant.Ne foton e fundit eshte shkrimtari dhe poeti Ramiz Kadriu.Msusi i madh i shqiptarve ne Medvegje,un sod pata rastin te takoj pas 9 vitesh qe se kisha pa.Ndonse shendeti i ti ishte dobsuar megjithate mir ish.Ramiz Kadriu ka qen mesusi im klasor per 4 vite.

rrespekt per juve

AlbeNian
02-01-2009, 01:11 PM
E paskit pasuru ket tem shum,ju lumt dhe vetum vazhdoni perpara

agent
02-01-2009, 08:36 PM
Xuki shum tbukra fotot sidomos kjo e mrama se i njofta disa veta (lumnie haliti,hisen haliti.emin uka..nazmije etj etj)...po pse? ( jo veq ti) -por edhe tjeret shpjegoni ngapak fotot se jan shum me vlere edhe nese ka mundsi shkruni edhe emrat .E DYTA MOS E CITONI FOTOGRAFIN POR VEQ NUMRIN MA MIR ESHTE..flm shum..tmira a respekt

sam1r
02-01-2009, 08:53 PM
E DYTA MOS E CITONI FOTOGRAFIN POR VEQ NUMRIN MA MIR ESHTE..flm shum..tmira a respekt

Edhe un e kom cek ma nalt dikun t'njejtin sen:(..


Ju lutem evitoni perseritjet e vazhdueshme te fotografive duke mos cituar ato, por vetem komentoni duke permendur numrin e postimit ne fjale.

Falemnderit per mirkuptim..

ALBERT
02-01-2009, 10:17 PM
teper tmira veq vazhdoni...

Zonja_Baftiu
02-02-2009, 11:07 PM
ooooSamirooo,

nga thellsia e mallit qė ma lkunden keto Foto nuk di qka me shkrue
ma shum pos falenderimit pa kufi, po ku po i gjeni me kan ta di...


ooo Zot ani e pash edhe dajen Ukė Ukė Iamajli, kafe dyja kjo
ėsht dek per se gjalli, po mir qe dolen keto Furume e po njoftohemi
po e dina vetin se ku jemi...

Me rrespekt te veqant te persehndes ty Samir si dhe tegjith miqėt ton ketu, jeni te gjith puntor tė vashem bash sikur Bleta ne Pranver...

Ju nderon Zonja nga Malsija...

agent
02-02-2009, 11:22 PM
Qe po te ndihmoj pak

2.emin uka
5.agim syla
me vone ndoshta te tregoj ma mir se kam me vet dikend hahahha eqajo bukurije bajrami mir eshte(?)...dhe interesant me tha dikush qe ma shum se gjysa jan ketu en zvicer qekjo gjenerat !!!!

albanshqiponja
02-03-2009, 08:10 PM
Pėrshėndetje

Njė ekip i futbollit qė ishte shum i dalluar qė nga klasa e pestė deri nė tė teten.
http://photos1.hi5.com/0074/114/420/xQZszN114420-02.jpg

Naser Luta,Milazim Kadriu,Arsimtari Adem Luta,Fatmir Ferati,Jahir Uka,
Sokol Ferati,Haki Imeri,dhe Ismat Selmani.

sam1r
02-14-2009, 01:39 AM
ooooSamirooo,

nga thellsia e mallit qė ma lkunden keto Foto nuk di qka me shkrue
ma shum pos falenderimit pa kufi, po ku po i gjeni me kan ta di...


ooo Zot ani e pash edhe dajen Ukė Ukė Iamajli, kafe dyja kjo
ėsht dek per se gjalli, po mir qe dolen keto Furume e po njoftohemi
po e dina vetin se ku jemi...

Me rrespekt te veqant te persehndes ty Samir si dhe tegjith miqėt ton ketu, jeni te gjith puntor tė vashem bash sikur Bleta ne Pranver...

Ju nderon Zonja nga Malsija...

M'vjen keq qe nuk e paskna lexu ma heret komentin tond shum domethenes Zonje e nderueme:o...
Te falemnderoj shum per vlersimin qe po i bon punes time..fotografit qe pyete se ku po i gjej, un jom tu kerku albume t'vjetra neper familjar edhe shoqnin tem. Edhe pse shpesh nuk po hasi n'mirkuptimin e tyne, se disa i konsiderojn si shum tabu, ose shum personale publikimin e ktyne fotografive ktu, prap diqka po arrij me siguru..

Shpresoj qe sadopak me ju largu mallin me kto fotografi, e me ju kujtu kohnat e dikurshme..:)

Me respekt,
sam1r

sam1r
02-14-2009, 02:35 AM
*31.05.1978 Tupalle...Nje klase e VII

http://img222.imageshack.us/img222/1872/31051978tupallewo4.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/1291/31051978tupallelk6.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/6663/31051978tupallekle7ue9.jpg

sam1r
02-14-2009, 10:49 AM
*08.07.1971 Tupalle...

http://img179.imageshack.us/img179/8644/08071971tupallerg3.jpg

Medvegjalike
02-14-2009, 12:22 PM
Samir te lumt qe po e begaton me keto foto forumin shum pom pilqejn ........................................

Ilir.A
02-14-2009, 12:58 PM
shum foto tmira,qito tVjetrat.

Burim.U
02-14-2009, 01:36 PM
Ju lumt te gjithve per keto fotografi qe padyshim e kan pasuru forumin,ne veqanti sam1rit i cili ka dhen nje kontribu te madh ne ket drejtim.

rrespekt Burim.U

sam1r
02-14-2009, 04:22 PM
Samir te lumt qe po e begaton me keto foto forumin shum pom pilqejn ........................................

Falemnderit shum Medvegjalike:), osht detyr e jemja me i nda kto vlera historike me juve..


shum foto tmira,qito tVjetrat.

Edhe jon EskimO.:p


Ju lumt te gjithve per keto fotografi qe padyshim e kan pasuru forumin,ne veqanti sam1rit i cili ka dhen nje kontribu te madh ne ket drejtim.

rrespekt Burim.U

Falemnderit shum burim, e qmoj respektin tond;)..
Respekte edhe prej meje gjithashtu.

Sam1r

Dediqi
02-14-2009, 07:42 PM
http://img3.imageshack.us/img3/5982/scan0003dj8.th.jpg (http://img3.imageshack.us/my.php?image=scan0003dj8.jpg)


Ne ket Foto eshte Ajet Jashari nga Fshati Dediq, u lind ne vitin 1898 ne Fshatin Dediq,u Punesua ne Forcat Mbrojtse Kufitare te Zhandarmerise prej viti 1925 deri te viti 1941.
Eshte Roberuar ne kufi te Negotinit nga Forcat Gjermane gjat Luftes se dyt Boterore, me daten 08.04.1941 eshte derguar ne Llogor ne Gjermani.
Eshte semuar ne Llogoret Gjermane,dhe si i semur eshte i liruar nga Llogori me daten 28.11.1942 dhe e kan dergu ne Beograd me tren Sanitar, ku ka qen i pranuar per sherim ne Spitalin Ushatark te Beogradit.Pershendetje
DediqiP.S- Foto dhe Informacionet jan marrur nga Djali i Ajet Jashari, Halit Jashari

sam1r
02-15-2009, 01:02 AM
*Tupalle...1978

http://img231.imageshack.us/img231/5536/tupalle1978nf7.jpg

sam1r
02-15-2009, 01:07 AM
*15.06.1969 Tupalle..Nje klase e VI

http://img365.imageshack.us/img365/9506/15061969tupallekle6pb8.jpg

safet79
02-15-2009, 01:12 AM
shum e foton e kishe pas o samir aaha bravo shum foto te mira

sam1r
02-15-2009, 01:13 AM
*Dita e Rinise Medvegje - 25.05.1978

http://img365.imageshack.us/img365/7576/ditaerinisemedvegje2505rs7.jpg

sam1r
02-15-2009, 01:15 AM
shum e foton e kishe pas o samir aaha bravo shum foto te mira

Osht pasioni jem safet:), e i mledh me shum qef, e qashtu njejt me qef i ndaj me juve ktu:)..
P.S. Eh me dit sa shum jon qetu...po spo bon mi qit krejt :p...

safet79
02-15-2009, 01:19 AM
ndo vena ku po pston nuk po jepi koment se po bahet shum ahahah po ti e din qka menoj per postimet tua kshtu qe ska nevoj me perserit

sam1r
02-15-2009, 01:22 AM
ndo vena ku po pston nuk po jepi koment se po bahet shum ahahah po ti e din qka menoj per postimet tua kshtu qe ska nevoj me perserit

Un e di pak a shum safet:), edhe gjithmon i kom qmue vlersimet e tua, po mos harro qe edhe tjert kan nevoj me lexu:p..

sam1r
02-15-2009, 01:31 AM
*Ndermjet viteve 1930-40 - Tupalle

http://img21.imageshack.us/img21/7324/ndermjetviteve193040ga1.jpg

P.S nese ka dikush nej info shtese per kit fotografi, osht i mirseardhun, se un nuk disponoj ma shum t'dhana per to..:)

Arsim.S
02-15-2009, 01:46 AM
Shume foto te mira dhe me vlere shume te madhe Samir,ska fjal perveq se t'lumte per punen qe po ban.

sam1r
02-15-2009, 02:01 AM
Shume foto te mira dhe me vlere shume te madhe Samir,ska fjal perveq se t'lumte per punen qe po ban.

Falemnderit shum cimi, qysh e shkrujta edhe ma nalt..kit pun e boj me shum knaqsi:)...

elem3nti
02-15-2009, 02:14 PM
Kolektivi i shkolles ne Tupalle - 21.05.1976

http://img224.imageshack.us/img224/2143/img3184rg7.jpg

Si ka qen Moda ne at koh e Garderobes. U dallu se esht njeri i shkollum. Por tash Profesoret Arsimtaret shkojn ne shkoll me Farmerka e me Trenerka.
Shum foto e qelluar

sam1r
02-15-2009, 02:19 PM
Si ka qen Moda ne at koh e Garderobes. U dallu se esht njeri i shkollum. Por tash Profesoret Arsimtaret shkojn ne shkoll me Farmerka e me Trenerka.
Shum foto e qelluar

Eh po kan ndrru kohrat valla..po qka o ma keq, kan ndru veshjet e nxansve si teper:(..se per profesora prap nuk o qaq ekstrem, si ato t'nxansave..

Mir se na u ktheve n'Forumin ton Elem3nti;)..

P.S. Tu kisha lut ty edhe t'gjith tjerve mos me citu fotografin, po veq numrin e postimit me permen, ose me citu pjesen me shkrim, per mos me shku n'perseritje pa nevoj..shpresoj qe moderatort e permirsojn kit gabim..

Me respekt,
sam1r

elem3nti
02-15-2009, 02:45 PM
Eh po kan ndrru kohrat valla..po qka o ma keq, kan ndru veshjet e nxansve si teper:(..se per profesora prap nuk o qaq ekstrem, si ato t'nxansave..

Mir se na u ktheve n'Forumin ton Elem3nti;)..

P.S. Tu kisha lut ty edhe t'gjith tjerve mos me citu fotografin, po veq numrin e postimit me permen, ose me citu pjesen me shkrim, per mos me shku n'perseritje pa nevoj..shpresoj qe moderatort e permirsojn kit gabim..

Me respekt,
sam1r

Shum mire edhe ti e ke cek ket per Nxensit por gjinija femrore me se shumti po sjellin telashe :D kaloni sa me bukur

gjith ksajde jam nuk jam kthy ne forum por spo bjen koh per me kon aktiv gjith ;)

Horizonti
02-17-2009, 12:45 PM
Fotografi e vitit 1960..
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/1960.jpg?t=1234870568
Nese dikush i din emrat mund ti postoj, se une vetem disa nga ta po i njof...
Hajdin Hajdini ( i pari djathtas ne kembe)
Shaban Jaha ( i katerti djathtas ne kembe)
Hut Hajdini ( i katerti majtas ulur)
Hajvaz Ferati ( i dyti djathtas ulur)
Brahim Ferati ( i treti djathtas ulur)
Dul Haliti ! (i treti djathtas ne kembe) dhe
Bajram Haliti ! ( ne mes me allti )

............

ALBERT
02-17-2009, 03:31 PM
horizonti sdi a mun ti me vet dikend se sdi sakt:veq qka po mendojm na-
Dul Haliti ! (i treti djathtas ne kembe) mos eshte ai (sjemi te sigurt!!!)dhe
Bajram Haliti ! ( ne mes me allti )tjeter spo njofem (perpos Huti)

dhe tregona qka ka qen ky tubim ?ketu nese e dini. flm

AlbeNian
02-17-2009, 10:25 PM
Qekjo fotografia e fundit e postume nga antari Horizonti pom pelqen teper,dhe kjo e deshmon se ne trojet e Medvegjes gjithmon ka pas burra te mdhenj .perndryshe spo e njoh as nje

Zonja_Baftiu
02-18-2009, 11:00 PM
:) Samir ti vetum bjerna foto tė vjetra edhe se nuk na shkruan sasht gajle, me randsi tė kemi ketu Foto, mua tana her keto foto mė shtin me qajt nga malli...

Kam nderin kur vi ketu nė Forum, thuja se ma shum se 60. % ju kam famile, ashtu jam e informue e di se djemt e Malsisi gjithmon kan pas Za tė lart...

Ju nderon dhe rrespekton shum Zonja ty Samir dhe tė gjith
lexusit e juaj...:):)

sam1r
02-18-2009, 11:06 PM
:) Samir ti vetum bjerna foto tė vjetra edhe se nuk na shkruan sasht gajle, me randsi tė kemi ketu Foto, mua tana her keto foto mė shtin me qajt nga malli...

Kam nderin kur vi ketu nė Forum, thuja se ma shum se 60. % ju kam famile, ashtu jam e informue e di se djemt e Malsisi gjithmon kan pas Za tė lart...

Ju nderon dhe rrespekton shum Zonja ty Samir dhe tė gjith
lexusit e juaj...:):)

Rrespekte t'veēanta per juve Zonje:)..
Fotografi t'vjetra keni me pas ende, edhe shum tjera n'vazhdim..vetem se pom mungon koha mi rregullu, e mi bo gati per forum, po gjithqysh kom me sjell tjera shum shpejt:)..

Me respekt dhe nderime,
sam1r

sam1r
02-18-2009, 11:33 PM
*Darsma Shqiptare nga komuna e Medvegjes, 31.08.1975 - Krushqit ne Llogor...


http://img26.imageshack.us/img26/1069/31081975krushqitnllogorgb6.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/6772/31081975llogorio2.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/2747/31081975uv7.jpg

ALBERT
02-20-2009, 11:49 PM
horizonti sdi a mun ti me vet dikend se sdi sakt:veq qka po mendojm na-
Dul Haliti ! (i treti djathtas ne kembe) mos eshte ai (sjemi te sigurt!!!)dhe
Bajram Haliti ! ( ne mes me allti )tjeter spo njofem (perpos Huti)

dhe tregona qka ka qen ky tubim ?ketu nese e dini. flm
MOREM VESH QE ESHTE E VERTET KTA DY EMRA MUN HORIZONTI ME I SHTU TE FOTOGRAFIA E VET SE KY NE MES Bajram Haliti eshte babgjyshi i nenes time...DHE shum u gezuam qe e pam ketu ne foto.qka po na bjen neve tash katragjyshi a po?flm shum. foto Historike

Horizonti
02-25-2009, 06:37 PM
MOREM VESH QE ESHTE E VERTET KTA DY EMRA MUN HORIZONTI ME I SHTU TE FOTOGRAFIA E VET SE KY NE MES Bajram Haliti eshte babgjyshi i nenes time...DHE shum u gezuam qe e pam ketu ne foto.qka po na bjen neve tash katragjyshi a po?flm shum. foto Historike
albert-rajmond, edhe une u vertetova se ato dy qe thoni ju jane:
Dul Haliti ! (i treti djathtas ne kembe) dhe
Bajram Haliti ! ( ne mes me allti )
por nuk mundem me intervenu ne ate foto sepse si po duket "shefat" e forumit na e kan cenzuru ate mundesi ( e kan hjek krejt ate opcion)
Megjithat ju faleminderit juve per kontribut ne sqarimin per personat qe gjenden ne ate foto

ficam
02-25-2009, 09:34 PM
Horizonti

Tė lumtė pėr kėto fotografi. Nuk di ku po i gjenė por me tė vėrtetė tė vlefshme. Sidomos kjo e viteve tė 60 ,me gjithė kėta burra tė pashėm e kėta plisa tė bardh. Eh sikur ta takonim sot kėtė veshje rrugėve tė Tupallės, Kapitit, Siarinės, Dukatit, Svircės, Ramabajės, Gėrbacit...
Tė lumt Horizonti (je te tire chapeau) - ta hjek kapelėn

Burim.U
02-25-2009, 11:02 PM
MOREM VESH QE ESHTE E VERTET KTA DY EMRA MUN HORIZONTI ME I SHTU TE FOTOGRAFIA E VET SE KY NE MES Bajram Haliti eshte babgjyshi i nenes time...DHE shum u gezuam qe e pam ketu ne foto.qka po na bjen neve tash katragjyshi a po?flm shum. foto Historike

U kry i shtum edhe keta dy emra! E keshtu sam1r kisha dasht me dit e kujt ka qen kjo dasma me krushq ne Llogor??? Kuptohet nese e din.

ALBERT
02-25-2009, 11:48 PM
Ku pi gjon burimo flm shum foto e mir

Burim.U
02-25-2009, 11:56 PM
Tupallė/Mahalla UKA-Ukiqt rreth viteve 80-ta

http://img19.imageshack.us/img19/6207/aaaaaa.png

Mbiemrin qe te gjith e kan UKA ose UKIQI
Ulur nga e majta :1.Azemi,2.Bajrami,3.Muharremi,4.Ismeti,5.Heseti (me plis)6.Ahmeti,7.Sejdia(me plis),8.Ruhani(me plis)
Nė kėmb majtas pa i llogarit fėmin:1.Islami,2.Hasani(me plis),3.Rustemi,4.Hiseni ,5.Gjemajli,6.......7.......8Mehmeti9.Rama,10.Avdi li

sam1r
02-26-2009, 01:04 AM
U kry i shtum edhe keta dy emra! E keshtu sam1r kisha dasht me dit e kujt ka qen kjo dasma me krushq ne Llogor??? Kuptohet nese e din.

Per momentin nuk kam informacion, edhe pse duhet te jet dikush prej familjes mesiguri..nese arrij nej t'dhan ma teper, edhe nese dikush nuk ndihet keq per me postu ktu, at'her keni me pas :)..

Me respekt,
sam1r

Burim.U
03-01-2009, 12:49 PM
http://i109.photobucket.com/albums/n44/horizonti/FamiljaHajdini.jpg?t=1235692704

Nena e Zenelit Zarifje me djalin Hajdinin dhe me niper e mbesa
Fotografi e vitit 1961/62

Fotografia u postua nga Horizonti,antari i rrespektum i Forumit

Zonja_Baftiu
03-03-2009, 06:50 PM
http://img3.imageshack.us/img3/5982/scan0003dj8.th.jpg (http://img3.imageshack.us/my.php?image=scan0003dj8.jpg)


Ne ket Foto eshte Ajet Jashari nga Fshati Dediq, u lind ne vitin 1898 ne Fshatin Dediq,u Punesua ne Forcat Mbrojtse Kufitare te Zhandarmerise prej viti 1925 deri te viti 1941.
Eshte Roberuar ne kufi te Negotinit nga Forcat Gjermane gjat Luftes se dyt Boterore, me daten 08.04.1941 eshte derguar ne Llogor ne Gjermani.
Eshte semuar ne Llogoret Gjermane,dhe si i semur eshte i liruar nga Llogori me daten 28.11.1942 dhe e kan dergu ne Beograd me tren Sanitar, ku ka qen i pranuar per sherim ne Spitalin Ushatark te Beogradit.

Pershendetje
Dediqi

P.S- Foto dhe Informacionet jan marrur nga Djali i Ajet Jashari, Halit Jashari

Po ta kam shum lakmi i nderuari Dediq - vendas qė e ken te pakten ket foto nga para ardhsi i juaj e dini diqka per te ndashta ja dini edhe vorrin...

Babes i kan pas humbė nė at kohė 2 Migjallar gjithmon kur vike dikush e se njovshim i thojshem ooo babė pot thirr nji njeri spe njohem kush asht, aj thojke nashta Rrrahmani ja Zena, ka shpresue se po vin te gjall po per fat te zi nuk jan gjet kurr, si qeta te sodit a po gjinen...

Ani kur po thojn pse spo i lypin,, ooo Zot po ku me gjet shpuzne qė qka ka marr nat kohė krali i Serbis e dikur Rankoviqi dje Milloshi ma nuk na kthehen, po ju qoft dheu i let qka me than ma shum e familjarve Zoti gajretin...

Me rrespekt per ty Dediq nga Zonja e Malsisi.

Bijevllase
03-07-2009, 12:04 AM
Ketu mund te postohen fotografi te vjetra nga e kaluara e Medvegjes,me motive te ndryshme...te mbledhim arkiven tone te qmuar kulturore...


Njė dasem shqiptare nė Gėrbac,i prin valles Bafti Krasniqi
http://img388.imageshack.us/img388/7536/albaniajpgresizes925s45bx9.jpg

Falenderojm Albert-Rajmond per ket fotografi te mrekullushme

flm Burim i nderuar per ket foto te bukur me mallengjeve duke shikuar

Burim.U
03-13-2009, 01:28 AM
Fotografi e realizuar ne Gjerovice-Tupalle te Medvegjes ne vitin 1965,veshje tradicionale e Shqiptarve ne Medvegje

http://img16.imageshack.us/img16/948/burim.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=burim.jpg)

Nga e djathta zonja Fazile Mustafa( jeton ne Gjerovic-Tupalle),zonja Nazife Mustafa(mbiemri i vajzeris)jeton ne Prishtinė,zonja Mihrije Mustafa(jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes)

Burim.U
03-13-2009, 01:34 AM
Fotografi e realizuar ne DUKAT-Sjarine te Medvegjes rreth viteve 60-ta

http://img16.imageshack.us/img16/6889/burimw.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=burimw.jpg)

Familja e Halit Halitit-Dukat
Nga e djathta :Hisen,Kada(e moshuara),Halit(i moshuari),Nazmija,Shera,Enveri(djali i vogel ne rreshtin e pare)dhe Mihanja,Qe te gjith mbiemrin Haliti.

Burim.U
03-13-2009, 01:37 AM
Grup vajzash dhe nje zonje ne fshatin Gjerovic te Medvegjes,ne veshje tradicionale shqiptare ne Medvegje

http://img16.imageshack.us/img16/2871/buri.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=buri.jpg)

E falenderoj antarin e nderum te Forumit Horizontin per ndihmen teknike qe na ka ofru mi postu keto foto ne Forum

Medvegjalike
03-13-2009, 12:24 PM
Foto mjaft me vlere flm Burim qe qdo here po e begaton forumin me foto tradicional te vendlindjes ................................

safet79
03-13-2009, 01:37 PM
flm byrim per foto shum foto te mira,kto foto te vjetra jane nje pasuri shum e madhe per forum

Burim.U
03-13-2009, 07:08 PM
Foto mjaft me vlere flm Burim qe qdo here po e begaton forumin me foto tradicional te vendlindjes ................................

Faleminderit per fjalet e mira Medvegjalike,po mundohem me mbledh fotografi me pasuru Foruminflm byrim per foto shum foto te mira,kto foto te vjetra jane nje pasuri shum e madhe per forum

Pikrisht safet79 edhe un mendoj qe kan nje vler te madhe,ndaj edhe i postojm ketu qe ti shikojm se bashku.


rrespekt Burimi

Bijevllase
03-16-2009, 10:04 AM
Njerz shum me pilqyn fotot shum interesant a edhe un kam shum foto te vjetra qishtu por sdi se qysh mi postu ketu a qata kallxomni qysh mi qit ketu se kam te kjart ....???
medvegjalike postoj edhe fotot e tua ....flm shum

AlbeNian
03-19-2009, 09:15 PM
Shume fotografi te mira qeto te vjetrat...pom vjen keq qe spo gjej ndonje me postu

Embelsira
03-28-2009, 09:45 PM
U knaqem me qeto foto ketu ne ket rubrike valla

Burim_Luta
03-30-2009, 07:45 PM
Ha ha, sjike babin tem Adem Luten :)

Faleminderit te gjitheve per keto foto te mrekullueshme

meri
04-03-2009, 12:33 PM
http://img294.imageshack.us/img294/8027/l00ce74dbec2aaf16fc0e5b.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=l00ce74dbec2aaf16fc0e5b.jpg)

Bajram e Arzie Zymberi.KAPIT,Medvegjė

Burim.U
04-03-2009, 11:15 PM
Zonja Meri,

te falenderojm per Fotografin,tu kisha lut qe pak te pershkrujsh vendin ku eshte realizu kjo foto si dhe vitin.

rrespekt Burimi

ALBERT
04-04-2009, 10:29 AM
meri shum bukur fotoja jote..ishalla sjell halo qesi lloj fotoje...na mungojn kesi fotosh .......

meri
04-04-2009, 10:46 AM
te faleminderit Burim per rregullimin e linkut. Une pikerisht pershkak se nuk po mund t'i postoj as nuk po provoj me, se foto te vjetra kesisoji kam shume.
Kjo foto eshte realizuar ne Kapit. Vitin nuk e di. Dy te vjetrit jane qe te dy te ndjere tani. Bajram e Arzie Zymberi.

Medvegjalike
04-04-2009, 02:33 PM
Meri foto mjaft me vler te falenderoj qe ke sjell Ketu te pershendes shum:)

meri
04-07-2009, 08:33 PM
Idrizollet- Kapit
http://img27.imageshack.us/img27/2893/l9fec09e7f802aa531f1ba8.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=l9fec09e7f802aa531f1ba8.jpg)

Burim.U
04-07-2009, 10:01 PM
Zonja meri mos e din afersisht vitin qe eshte realizu kjo fotografi shum me vler??

meri
04-08-2009, 12:17 PM
me vjen keq por vitin nuk e di, por kur ishof njerezit, qe ketu jane femije, e sot kane femijet e tyre mjafet te medhenj, mbi 20 vjet, kjo foto duhet te jete e vjeter,diku rreth 40 vite.

sam1r
04-08-2009, 01:07 PM
Qat llogo kish bo mos mja qit hiq qashtu, se e paska prish foton. Mjafton me shkronja t'vogla n'fund(ana e djatht ose e majt), edhe nuk e pengon fotografin.

Burim.U
04-08-2009, 10:26 PM
Qat llogo kish bo mos mja qit hiq qashtu, se e paska prish foton. Mjafton me shkronja t'vogla n'fund(ana e djatht ose e majt), edhe nuk e pengon fotografin.

Pershendetje Sam1r,
para se gjithash te falenderoj per komentin qe ke bere,pastaj te them se llogon ja kom qit une me lejen e zonjes Meri.Sa i perket llogos un mendoj qe sja kemi prish pamjen aspak,sepse nuk i kemi pengu asnje pjes te trupit te ndonje njeri aty ne foto si psh :Ftyra apo diqka tjeter


rrespekt Burim.U

Burim.U
04-26-2009, 11:01 PM
Fotografit i solli zonja Meri te cilen e falenderojm ,fotografit jan ralizuar ne fshatin Kapit dhe Vllase te komunes se Medvegjes.
http://img232.imageshack.us/img232/3135/l0217807cc69b633d2d6874.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=l0217807cc69b633d2d6874.jpg)
Gjat puneve vjetore

http://img232.imageshack.us/img232/5228/la7e4db314ac5add19951f5.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=la7e4db314ac5add19951f5.jpg)


besoj zonja Meri do na jap detaje me shum rreth fotografive

rrespekt Burimi

Arsim.S
04-26-2009, 11:03 PM
Shume fotografi te mira,dhe emocionuese,faleminderit shume per zonjen Meri,edhe per ty Burim qe i ke postu.

safet79
04-28-2009, 07:56 PM
http://img512.imageshack.us/img512/8435/medvedja1934jr2.jpg

safet79
04-28-2009, 07:59 PM
http://img512.imageshack.us/img512/2546/medvegja92999x640.jpg

safet79
04-28-2009, 08:00 PM
banja e sjarineshttp://img512.imageshack.us/img512/3996/banjaesjarines.jpg

meri
04-28-2009, 09:37 PM
Fotografit i solli zonja Meri te cilen e falenderojm ,fotografit jan ralizuar ne fshatin Kapit te komunes se Medvegjes.
http://img232.imageshack.us/img232/3135/l0217807cc69b633d2d6874.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=l0217807cc69b633d2d6874.jpg)
Gjat puneve vjetore

http://img232.imageshack.us/img232/5228/la7e4db314ac5add19951f5.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=la7e4db314ac5add19951f5.jpg)


besoj zonja Meri do na jap detaje me shum rreth fotografive

rrespekt Burimi

Faleminderit Burim per postimin e ketyre fotove, kam thene se jane shume te vjetra, e sidomos kjo e dyta eshte shume e vjeter, mund t'i ket gati 50 vite, eshte e bere ne Vllase e jo ne Kapit, ku kjo grua e vjeter(gjyshja ime) ka qene mysafire, e para po shifet se jane duke i bere sanet gati.
Edhe njehere faleminderit. Respekt, Meri.

ALBERT
05-06-2009, 07:57 PM
....................http://img19.imageshack.us/img19/2979/100108233025w.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=100108233025w.jpg)
BAFTI KRASNIQI ne nje panorame per Vitin e ri 1963..........

ALBERT
05-06-2009, 08:14 PM
http://img19.imageshack.us/img19/6223/050209112916.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=050209112916.jpg)

Bafti Krasniqi ne Baje te Sijarines, 1963

ALBERT
05-06-2009, 08:17 PM
http://img19.imageshack.us/img19/8974/050209112449.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=050209112449.jpg)


ne nje darsem ne fshatin Grbac ....bajraktari Bafti Krasniqi(me plis te bardh dhe me kravate)

ALBERT
05-06-2009, 08:28 PM
http://img19.imageshack.us/img19/2408/050209114406.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=050209114406.jpg)
veshje e grave nga Svirca

ALBERT
05-06-2009, 09:14 PM
http://img9.imageshack.us/img9/3567/050209112611.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=050209112611.jpg)

kjo foto eshte realizuar me 01.06.1968

ALBERT
05-10-2009, 09:54 PM
http://img4.imageshack.us/img4/7239/bkrasniqi1960w.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=bkrasniqi1960w.jpg)


http://img4.imageshack.us/img4/9084/100108231835.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=100108231835.jpg)

nenshkrimi i Bafti Krasniqi

ALBERT
05-10-2009, 10:00 PM
http://img4.imageshack.us/img4/1950/bkrasniqi1967.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=bkrasniqi1967.jpg)
....1967..........

http://img4.imageshack.us/img4/4060/baftidhearsimi1976.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=baftidhearsimi1976.jpg)

Bafti Krasniqi me djalin e dyte Arsimin ne Baje te Sijarines...1976.....

(falenderojm antarin tone ---arsim----vip---per keto foto te bukura)

Burim.U
05-19-2009, 12:18 AM
Fotografi e realizuar gjatė njė dasme nė vitin 1974 nė fshatin Gėrbavc komuna e Medvegjės,me flamurin shqiptar ne dorė Gani Krasniqi.

http://img216.imageshack.us/img216/6999/darsem.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=darsem.jpg)


Falenderojm profesor Gani Krasniqin per fotografin si dhe Horizontin per ndihmėn teknike

ALBERT
05-19-2009, 05:49 PM
Burim shum foto e mir..183.....kjo duhet te jete e njejta foto me at numer 178...FLM shum qe e solle ketu

Miftar A
05-19-2009, 06:54 PM
[QUOTE=Miftar A;18217]Zonja Meri te lutem nese kini mundesi ose nese e dini me tregoni se ku eshte fotoja tu vnu sane ne kapit ne cilen mahall eshte . Kjo foto po me doket si e ngjofshme por nuk jame i sigurte.I falimenderoj te gjithe ata qe i realizojne keto foto kjo eshte mrekulli .

atlet
05-21-2009, 04:38 PM
Flm Prof.Ganiut per foton nr 183 e kete foto e ka bere vete arsimi.
pershendetje

meri
05-21-2009, 07:41 PM
[QUOTE=Miftar A;18217]Zonja Meri te lutem nese kini mundesi ose nese e dini me tregoni se ku eshte fotoja tu vnu sane ne kapit ne cilen mahall eshte . Kjo foto po me doket si e ngjofshme por nuk jame i sigurte.I falimenderoj te gjithe ata qe i realizojne keto foto kjo eshte mrekulli .

Te idrizollt eshte fotoja miftar.A. te Bajram Zymberi.flm per interesim.
Respkt;Meri.

Bafti.U
05-22-2009, 01:44 PM
nenshkrimi i Bafti Krasniqi


pom vjen mir qe spari her pe sho njeriun me te cilin GJYSHJA jem ma pat lan emrin e vllaut te vet qe do te thot... gjyshja vlla Bafti Krasniqin...

miftari_kapit
06-03-2009, 07:15 PM
Kapit ne vitin 1975 ...

lumi.u
06-03-2009, 07:50 PM
Kapit ne vitin 1975 ...

Spo del fotografi ketu :eek:??

ALBERT
06-06-2009, 07:50 PM
http://img7.imageshack.us/img7/5286/060609191619.jpg (http://img7.imageshack.us/my.php?image=060609191619.jpg)

25.5.1983 :)

ALBERT
06-06-2009, 07:53 PM
http://img7.imageshack.us/img7/9024/060609191638.jpg (http://img7.imageshack.us/my.php?image=060609191638.jpg)

gjenerata 1981/82 fotografoi Bafti Krasniqi:)

Embelsira
06-06-2009, 09:42 PM
ME SHIKU FOTOT PREJ FILLIMIT SI ME SHIKU NI ALBUM TE VJETER FENOMENAL FOTOT ISHIN KUSH I PRUNI FLM SHUM TE GJITHEVE,(FOTOJA E PARE SPO QELET TE UNE HIQ)
DHE NJE GJE KUPTOVA SHUM FOTO ISHIN ME DATEN 25MAJ 1979
FOTOJA:NUMER 46(e para),71,73,77....krejt e njejta date shum te bukra shuuummmm.

Bijevllase
06-07-2009, 02:29 PM
mund ti quajm keto foto edhe EKLUZIVE jo qe ishte gjenerata ime duke vallzu aty por qe ishte hera e PARE dhe ndoshta e MRAME-deri tash ska pas ende (ishalla do te ket ende me shpres)qe arriten te vallzojn shqiptaret e shkolles se mesme Nikolla Teslla .ne kesi lloj organizimi .keto foto kane qene ne arhiven time :)koha ishte e tille qe veshtiresit per me arrit ket ishin te shumta por ja arriten edhe une personalisht kam ndihmu shum ..

.http://img40.imageshack.us/img40/3572/060609192013.jpg (http://img40.imageshack.us/my.php?image=060609192013.jpg)
http://img40.imageshack.us/img40/345/060609191851.jpg (http://img40.imageshack.us/my.php?image=060609191851.jpg)

http://img40.imageshack.us/img40/2351/060609192551.jpg (http://img40.imageshack.us/my.php?image=060609192551.jpg)

Bijevllase
06-07-2009, 02:37 PM
http://img40.imageshack.us/img40/4655/060609191928.jpg (http://img40.imageshack.us/my.php?image=060609191928.jpg)
interesant eshte qe kan qen 3 vajza shqiptare valltare dhe 3 shkina hehe!!!(nuk na erdhen disa shqipe!!!)nuk eshte zor mi njoft shkinat dihen cilat jan....djemt kan qen krejt shqiptare
http://img40.imageshack.us/img40/2218/060609191815.jpg (http://img40.imageshack.us/my.php?image=060609191815.jpg)

Burim.U
06-07-2009, 07:06 PM
Shum fotografi te mira per te mos thene dokument ne vete Bijevllase ndonse une i pata par edhe me heret po ti sdojshe me i publiku.
Me vjen mir qe paske ndegju njefar menyre keshillen time

rrespekt per ty dhe familjen tende
Burim.U

Embelsira
06-07-2009, 08:26 PM
Flm bijevllase per foto kan vlere te madhe po shifet tlumt ju keni arrit ne at vakt

Blade
06-07-2009, 09:06 PM
shum shum foto te mira Ju lumte qe keni arritur ti ruani kto foto per kete kohe aq te gjat ! RESPEKT per JU edhe gjithe Gjeneraten tuaj !

safet79
06-09-2009, 11:37 PM
foto nga kapitihttp://img191.imageshack.us/img191/7979/picture094z.jpg

Miftar, Liman, Bajram,Shaban,Beēir e Rizah,te gjthe mbiemrim Zymberi, dhe Ajet Hajdini , Si dhe Grat e e familjes Zymberi. Jane edhe disa me te rinj qe nuk shifen mire dhe nuk i njof.

http://img191.imageshack.us/img191/4200/picture093d.jpg
Beēir Zymberi me anetare te familjes.

http://img191.imageshack.us/img191/5691/picture096l.jpg
Bajram Zymberi para oxhakut ne Kapit.


ps : Datat qe kan dal ne fotografi jan pershkak se fotografit e vjetra jan fotografue me aparat digital dhe nuk jan skenue

lusholli
06-13-2009, 10:50 PM
Pershendetje safet79
Foto shume te bukura, por a mundesh me nda me neve edhe emrat e personave ne foto (natyrisht qofese i njeh);)

meri
06-13-2009, 10:59 PM
Do te ju pergjigjem une ne vend te Safetit. Por se pari e falenderoj Safetin postimin e fotove.

-Foto nr. 1.
Miftar, Liman, Bajram,Shaban,Beēir e Rizah,te gjthe mbiemrim Zymberi, dhe Ajet Hajdini , Si dhe Grat e e familjes Zymberi. Jane edhe disa me te rinj qe nuk shifen mire dhe nuk i njof.

Foto nr.2
Beēir Zymberi me anetare te familjes.

Fotonr 3

Bajram Zymberi para oxhakut ne Kapit.Flm safet.

lusholli
06-13-2009, 11:10 PM
Shum falenderit z. meri per emrat e personave ne foto. Besoj qe edhe antaret te tjere te keti forumi do te jane te knaqur.
Pershendetje

ALBERT
06-24-2009, 10:05 PM
http://img208.imageshack.us/img208/8789/062409175416.jpg (http://img208.imageshack.us/i/062409175416.jpg/)

25.5.1961....sportist i dalluar Bafti Krasniqi

ALBERT
06-24-2009, 10:09 PM
http://img208.imageshack.us/img208/5817/062409175528h.jpg (http://img208.imageshack.us/i/062409175528h.jpg/)

ALBERT
06-24-2009, 10:20 PM
http://img512.imageshack.us/img512/2062/062409180002.jpg (http://img512.imageshack.us/i/062409180002.jpg/)

Tupalle-1978

rajmond
06-25-2009, 07:36 AM
Falemnderit Arsim, Safet, EskimO., dhe AlbeNian:). Tash po presim kontributin e juve, shpresoj qe edhe ju t'sillni fotografi t'tilla, qe ta pasurojm edhe me shum kit arkiv nese muj mi thon, t'kultures Medvegjase.

Me respekt,
sam1r
edhe une menoj qeshtu..hajdeni edhe ju te ton ketu me foto tvjetra......bjerni osht veni i duhur

sanije
07-04-2009, 02:06 AM
Ne kete fotot eshte Dinore dhe Sahit Hyseni rrugese duke shkuar per ne Gerbace per ndryshe jane gjyshi dhe gjyshja ime

sanije
07-04-2009, 02:07 AM
me falni se kam harru ta qes foton ma nalte hahaha

sanije
07-04-2009, 02:14 AM
ju lutem a ka mundesi ndokush t'me tregoj si ti postoj disa foto se nuk po me lejon qe te postohen

Arsim.S
07-04-2009, 02:26 AM
ju lutem a ka mundesi ndokush t'me tregoj si ti postoj disa foto se nuk po me lejon qe te postohen

Sanije,hin qetu ne qet teme edhe jane sqarimet se si me postu foto ne forum.


http://www.medvegja.net/forum/showthread.php?t=463

sanije
07-04-2009, 02:28 AM
faliminderit shum se dy here me kan dal shenimet aty pa foto po qka eshte ma e keqja nuk po mundem as ti fshij postimet:D

Arsim.S
07-04-2009, 02:31 AM
faliminderit shum se dy here me kan dal shenimet aty pa foto po qka eshte ma e keqja nuk po mundem as ti fshij postimet:D

Vazhdo ti postoj fotot nese arrite me kuptu se si mi postu,e postimet qe jan gabimisht,i fshijn personat qe jan pergjegjes per keto tema.


respekt:Arsim.S

sanije
07-04-2009, 02:33 AM
flm edhe nje here por kam problem me kopjuterin se kopjuterin e kam mac aple e ky eshte krejte ndryshe vetem me duhet ta gjej nje pc qe ti postoj por do te mundohem edhe me kete ne qfese mundem edhe njeher flm shummmmmmm nga ju

sanije
07-04-2009, 03:44 AM
Dinore dhe Sahit Hyseni (i ndjere) rruges per ne Gerbace per ndryshe gjyshi dhe gjyshja ime

sanije
07-04-2009, 03:55 AM
sahit hyseni

sanije
07-04-2009, 03:55 AM
me vjen keq per keto shenime por me eshte dashur te provoj ti postoj disa foto por kote nuk po mundem

sanije
07-04-2009, 04:13 AM
http://img14.imageshack.us/img14/7093/picture001lxg.jpg

sanije
07-04-2009, 04:19 AM
http://img29.imageshack.us/img29/572/picture004iiu.jpg

sanije
07-04-2009, 04:23 AM
http://img9.imageshack.us/img9/9340/snapshot20090703174958.png

sanije
07-04-2009, 04:26 AM
http://img213.imageshack.us/img213/6378/picture005qox.jpg

sanije
07-04-2009, 04:27 AM
http://img14.imageshack.us/i/picture002qcp.jpg[img=http://img14.imageshack.us/img14/5599/picture002qcp.th.jpg][/url]

sanije
07-04-2009, 04:40 AM
http://img195.imageshack.us/img195/1998/picture006ral.jpg

sanije
07-04-2009, 04:45 AM
http://img505.imageshack.us/img505/4643/snapshot20090703204337.png

sanije
07-04-2009, 04:46 AM
http://img9.imageshack.us/img9/6331/picture008xie.th.jpg

sanije
07-04-2009, 04:48 AM
http://img41.imageshack.us/img41/1923/picture009jfk.jpg

sanije
07-04-2009, 04:52 AM
http://img194.imageshack.us/img194/4862/picture010pmu.jpg

sanije
07-04-2009, 04:54 AM
http://img268.imageshack.us/img268/4075/picture012ixj.jpg

sanije
07-04-2009, 04:57 AM
http://img190.imageshack.us/img190/1527/picture013j.jpg

sanije
07-04-2009, 05:00 AM
http://img233.imageshack.us/img233/8343/picture014b.jpg

sanije
07-04-2009, 05:04 AM
http://img219.imageshack.us/img219/6708/snapshot20090703174250.png

sanije
07-05-2009, 11:23 PM
http://img27.imageshack.us/img27/4179/11116781.jpg

Ne foton e nalte jane:

Nga e majta eshte Hamit Zeka, Aziz, Sahit, Ali, Shaban Hyseni, Rexhep Jakupi, Rahim .... dhe ne funde eshte Qerim Hyseni te gjith keta jan te ndjere

sanije
07-05-2009, 11:25 PM
Dinore Hyseni ne Gerbac

http://img10.imageshack.us/img10/199/16862165.jpg

Bijevllase
07-06-2009, 07:41 PM
teper foto te bukura e nderuara Sanije te lumt...,dhe te tregoj kam qen ne ket oborr motiiii....dhe u gezova pash disa njerez qe kam njoft edhe une!!!!.,foto shum te vlefshme....respekt

sanije
07-06-2009, 09:10 PM
flm per komplimente por a ka mundesi te di ma hollesishte se kush jeni ju se ky oborre eshte i gjyshit tim ne qofese sprish e ne qofese te pengon me tregu te kuptoj pershendetje nga une e klm

Arsim.U
07-06-2009, 09:51 PM
edhe mu mpelqyn shum kto foto sanije sidomos kjo e fundit pom len pershtypje ma shum kjo zonja e vjeter

gonni
07-08-2009, 04:36 PM
Hamit Zeka, Aziz, Sahit, Ali, Shaban Hyseni, Shaban, smajl Hajvazi.... dhe ne funde eshte Qerim Hyseni te gjith keta jan te ndjere

sanije
07-08-2009, 09:13 PM
Gonni me fal po nuk eshte Smajl Hajvazi po eshte Rexhep Jakupi dhe Rahim Salihi

AlbeNian
07-24-2009, 09:09 PM
Shum fotografi te mira Sanije,me te vertet keto fotografi por edhe tjerat ne kete forum jan thjesht dokument ne vete.

Bijevllase
07-27-2009, 09:08 PM
flm per komplimente por a ka mundesi te di ma hollesishte se kush jeni ju se ky oborre eshte i gjyshit tim ne qofese sprish e ne qofese te pengon me tregu te kuptoj pershendetje nga une e klm

ska problem sanije me kontakto ne mesazh privat ketu jam flm shum....

Besim_ZH
07-29-2009, 12:24 AM
http://img29.imageshack.us/img29/572/picture004iiu.jpgShife shife Baca Shaban ne foto bash me erdhi mire se e pashe flm

Besim_ZH
07-29-2009, 12:41 AM
Se shpejti ne forum fotot e rinis time te viteve 60-ta se shpejti....

atlet
08-01-2009, 10:03 PM
http://img151.imageshack.us/img151/8831/bild107.jpg


http://img150.imageshack.us/img150/5241/bild108n.jpg

Takimet e shkollave fillore 9.10.1976 Tupalle me grupin Folkloristik nga Prishtina.
Dhe Ura e Tupalles pas vershimit6.6.1976

ALBERT
08-04-2009, 06:17 PM
http://img36.imageshack.us/img36/2742/071609101444.jpg (http://img36.imageshack.us/i/071609101444.jpg/)
.
http://img11.imageshack.us/img11/1701/071609102009.jpg (http://img11.imageshack.us/i/071609102009.jpg/)
.
http://img31.imageshack.us/img31/3845/071609102031.jpg (http://img31.imageshack.us/i/071609102031.jpg/).
.
http://img31.imageshack.us/img31/4763/071609101525.jpg (http://img31.imageshack.us/i/071609101525.jpg/)
Xhamija e Kapitit...duke u renovu dhe vullnetaret duke punu....

ALBERT
08-04-2009, 07:19 PM
nje foto ne fshatin Dediq
http://img12.imageshack.us/img12/8720/071609095601a.jpg (http://img12.imageshack.us/i/071609095601a.jpg/)
Kadri Jashari...

ALBERT
08-04-2009, 07:21 PM
http://img30.imageshack.us/img30/6601/071609095803.jpg (http://img30.imageshack.us/i/071609095803.jpg/)

veshje me lahor dimija

Arbenit Zuka
08-06-2009, 08:53 AM
Fotografia me posht i perket nje klase te peste nga gjenerata e pare ne shkollen fillore "Zenel Hajdini" ne Tupalle(rreth viteve 1966-1967).
Falemnderojm z.Meha antarin e Forumit per dergimin e ksaj fotografie:).

http://img134.imageshack.us/img134/7933/kl1epestje4.jpg


E Falenderoj Samirin qe e ka qit ket Foto Sepse ne Ket Foto Eshte edhe Gjyshi im te Cilin skam Mundur Ta Zateti Sepse ka Vdekur Para Kohe :(:(:(:(

Burim.U
08-08-2009, 10:50 PM
Fotot me nr 243 jan bere ne vitin 2002 ne fshatin Kapit komuna e Medvegjes.Ka qen nje projekt i bashkesis lokale te financuar nga UNDP te zbatuar nga bashkesia lokale e Kapitit per renovimin e Oborrit te Xhamis dhe shkolles ne kete fshat.Ne kete projekt kan punuar 32 persona ne mesin e tyre kam qen edhe une,ketu shihet kush ka kontribue per vendin e vet ne menyra te ndryshme :p

Miftar.R
08-09-2009, 09:25 AM
flm shum sam1r edhe ALBERT.se mas shumti ju dy keni postue ketu!!!!!! na keni knaq....edhe atlet e krejt ju me ren...se kto foto jan shum me vlere historike....ju lumt kush punon ne ket drejtim ....

arsim
08-09-2009, 01:39 PM
http://img19.imageshack.us/img19/3756/bild139s.jpg (http://img19.imageshack.us/i/bild139s.jpg/)
Punetor vullnetar nga Gerbaci-puna ne rrugen Banje-Ramabanje. 1962.
Ne te djath ulur:Smaj Ismajli dhe Abedin Ismajli. http://img43.imageshack.us/img43/4975/bild148k.jpg (http://img43.imageshack.us/i/bild148k.jpg/)
Leshimi ne qarkullim i rruges Banje -Ramabanje per Autobusin e pare ne kete relacion.15.07.1977

arsim
08-09-2009, 01:51 PM
http://img6.imageshack.us/img6/9035/bild141.jpg (http://img6.imageshack.us/i/bild141.jpg/)
Takimet e shkollave Z.Hajdini,Raince-Presheve,09.10.1979.
http://img170.imageshack.us/img170/6956/bild123.jpg (http://img170.imageshack.us/i/bild123.jpg/)
Nxenesit nga Novi Sadi ne pushime ,Banja e Sijarines,1964.Mesuesi Bafti Krasniqi-ne te djatht larte me plis te bardhe.