19Shkurt2018

Historia shkruhet me barazim

Ndeshja miqësore historike e Kosovës kundër Haitit ka përfunduar pa gola në ndeshjen e zhvilluar para pak çastesh në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Përfaqësuesja e Kosovës dominoi gjatë tërë takimit dhe pati disa raste të cilat nuk i konkretizuan lojtarët si Albert Bunjaku dhe Shpëtim Hasani ndërsa Haiti i la pafrymë gjithë tifozët e pranishëm në stadium kur njëri nga lojtarët e saj lansoi një goditje që përfundoi pranë portës së portierit Samir Ujkani.
Me gjithë investimet e bëra në stadiumin “Adem Jashari” , ishte fusha e papërshtatshme që vështirësoi shumë lojën e dy ekipeve./koha/