19Shkurt2018

“Adem Jashari” mbledh boksierë nga 15 shtete

Prishtinë, 10 nëntor - Boksierë nga 15 shtete do të marrin pjesë në turneun më të madh të boksit në vend "Adem Jashari". Turneu për nder të komandantit legjendar mbahet javën e ardhshme, njofton të shtunën gazeta Koha Ditore. 

Vazhdo leximin...

Shaqiri & Co në “New York Times”

New York, 21 shtator - Zhurma e takimit mes Zvicrës dhe Shqipërisë në futboll ka mbërritur përtej Atlantikut. “New York Times” në seksionin e saj të sportit vendos theksin tek talentet kosovare të Zvicrës, që në pamundësi për të zgjedhur Kosovën, luajnë për të tjera ngjyra.Xherdan Shaqiri hyri në fushë për të mbrojtur flamurin e kuq me kryqin e bardhë kundër zemrës së tij dhe me tre simbole në këpucë, flamurin shqiptar, atë të shtetit të Kosovës dhe atë zviceran. U ndesh kundër identitetit të tij, përballë Shqipërisë, kapiteni i së cilës, Lorik Cana është gjithashtu nga Kosova, shkruan NYT.

 

Vazhdo leximin...

Kush është Granit Xhaka, futbollisti që ngjan me Ronaldon

Kush është Granit Xhaka, futbollisti që ngjan me Ronaldon

Kush është futbollisti shqiptarë që për shumicën e europianëve ngjason shumë me Cristiano Ronaldon?!

Bëhet fjalë për Granit Xhakën, i lindur me 27 Shtator 1992 në Gjilan të Kosovës.

Graniti me familjen, duke qenë disa vjeç emigrojnë në Zvicër.

Së bashku më vëllain Taulandin, fillimisht luajnë për FC Concordia Basel ndërsa në vitin 2002, së bashku kalojnë te FC Basel.

Vazhdo leximin...