19Shkurt2018

Luka Modric, Foto: Getty Images

Tifozët e Realit nuk e duan Modricin

Sipas rezultateve të një ankete të bërë nga Marca, 45 për qind e tifozëve të Real Madridit janë kundër transferimit të Luka Modric, ndërkohë që 55 për qind e tyre e konsiderojnë si përforcim.

Vazhdo leximin...

Italia sfidon Gjermaninë

Përfaqësuesja e Italisë bëhet pjesë e katër skuadrave të fundit që do të garojnë për titullin e më të mirit të Evropës, pasi në çerekfinale e ka eliminuar Anglinë pas ekzekutimit të penaltive.Skuadrat zhvilluan një gjysmë të parë mjaft të hapur, dinamike dhe me plot raste shënimi.

Porsa filloi ndeshja, Daniele De Rossi dërgoi një goditje të jashtëzakonshme drejt portës, ndërsa golin ia mohoi shtylla. Menjëherë pas, Gigi Buffon bëri një intervenim bravuroz për të ndalur gol të sigurt nga Glen Johnson.

Ndërkohë që Wayne Rooney dështoi të shënonte me kokë, Antonio Cassano për pak nuk e arriti një pasim të mrekullueshëm të Montolivos.

Vazhdo leximin...